Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Messor SP. Kraliçem Bir Şey Yemiyor ve Yumurtlamıyor

FormicaMan

Süper Majör
13 Eyl 2020
147
44
105
LV
0

messor var 2 gün önce kış uykusundan kaldırdım 28 derece sıcaklıkta protein tozu verdim içmedi , ceviz içi verdim yemedi , yulaf verdim yemedi ,un kurdu verdim yemedi , şekerli suyada hıç yanaşmıyor sadece su içiyor ne yapacağımı bilemedim. Messorun en sevdiği besin ne olabilir ?

Ama componotus lateralis var ona protein tozu verdim yedi ,un kurdu, çekirge ,şekerli su ne versem affetmiyor

Benzer konular

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
976
487
325
Ödüller
13
LV
4

Claustral tür şekerli su bal deneyebilirsin protein tozu un kurdu filan gerekli değil

FormicaMan

Süper Majör
13 Eyl 2020
147
44
105
LV
0

Bu Messor beni deli ediyor. zayıflamaya devam ediyor sanıyorum yakında ölecek

9-10 yumurta bıraktı sonra 2ay oldu yumurta boyutları aynı şekerli su içmiyor tohum yemiyor un kurdu yemiyor. Sıcaklık 27 derece sadece su içiyor.

Başka bir messorum daha var aga o tohumda yiyor şekerli suda iciyor 30 yumurtası falan var tahminen

Sizce ne yapmalı acaba aynı tür(kesin eminim aynı olduğuna) olan yuva kenarına bıraksam mı?

Çiftleşmemiş olabilir mi?

HamitANT

Süper Majör
25 Nis 2020
212
86
140
LV
0

9-10 yumurta bıraktı sonra 2ay oldu yumurta boyutları aynı şekerli su içmiyor tohum yemiyor un kurdu yemiyor. Sıcaklık 27 derece sadece su içiyor.

Başka bir messorum daha var aga o tohumda yiyor şekerli suda iciyor 30 yumurtası falan var tahminen

Sizce ne yapmalı acaba aynı tür(kesin eminim aynı olduğuna) olan yuva kenarına bıraksam mı?

Çiftleşmemiş olabilir. aynı cins,tür emin olduğunuz bir prensle yapay çiftleştirme yapabilirsiniz tabi prens bulabilirseniz. onun dışında farklı bir messor kolonisinin yanına koyarsanız aynı tür bile olsa afiyetle yerler?

Metehan

Asker
15 Ara 2020
363
177
185
Ödüller
3
21
LV
2

Yumurtaları gelişme göstermeyenden ümidi kesebilirsin zaten ölüceğinden diğer kraliçenin işçileri çıkınca acısız bir şekilde öldürüp verebilirsin ama yemek yemeyen karınca yapay çiftleşmez zaten yumurtlamış ve kanatları döküleli çok olmuş erkeği tehtit olarak algılayacaktır

FormicaMan

Süper Majör
13 Eyl 2020
147
44
105
LV
0

Yumurtaları gelişme göstermeyenden ümidi kesebilirsin zaten ölüceğinden diğer kraliçenin işçileri çıkınca acısız bir şekilde öldürüp verebilirsin ama yemek yemeyen karınca yapay çiftleşmez zaten yumurtlamış ve kanatları döküleli çok olmuş erkeği tehtit olarak algılayacaktır
Aga be o zaman kesin ölcek ha
Yumurtalarını alıp diğer koloniye versem onu yeseler bunuda salsam diyorum elimle öldüremem hayvanı

Users who are viewing this thread

Üst Alt