Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Messor Structor Kraliçe

22 Mar 2020
2
3
30
LV
0

Bu hobiye Yen'i başlıcak olanlardanım kolay bakıldığından Messor Structor düşünüyorum ancak kraliçe bulmakta zorlanıyorum yardımcı olabilecek varmı ?
Ve bu arada siteniz çok güzel mağaza seçenekleriyle dahada vazgeçilmez bir hal alıyor en yakın zamanda ilk alışverişimi gerçekleştireceğim :)

Son düzenleme:

Benzer konular

KertenKelebek

Kraliçe
Yönetici
11 Ocak 2020
542
531
375
Ödüller
8
LV
3

Hoş geldinizz, aşağıdaki linkten uçuş takvimine bakarak zamanı takip edebilirsiniz yada alternatif satış sitelerine eklenmiş ilanları takip ederek elde edebilirsiniz. Satın almak hızlı çözüm olsa da sizin sokaklarda kraliçe aramanız unutulmaz olur ☺

Teşekkürler sizlerle çok daha güzel olacağına inanıyorum :D

Mehmet DEMİRTAŞ

Süper Majör
Yasaklanmış Üye
23 Mar 2020
113
59
105
LV
0

Bu hobiye Yen'i başlıcak olanlardanım kolay bakıldığından Messor Structor düşünüyorum ancak kraliçe bulmakta zorlanıyorum yardımcı olabilecek varmı ?
Ve bu arada siteniz çok güzel mağaza seçenekleriyle dahada vazgeçilmez bir hal alıyor en yakın zamanda ilk alışverişimi gerçekleştireceğim :)

Merhaba uçuş takvimine göre aramak en iyisi ama kolay bir yöntem değil tabi. İsterseniz size satış yapabilirim. Koloniler için inceleyebilirsiniz.

Bayflozof

Majör
25 Mar 2020
43
34
80
LV
0

Yakınlarda yeşilliğin ve istediğiniz türün yuvasının bulunduğu uzun koşu, bisiklet yollarında yavaş yavaş yürüyüşler yapabilirsin. Messor için özellikle bu zamanlarda başlamanı öneririm. Kolay gelsin şimdiden :) (ben yağmur sonrası havanın açık olduğu günlerde buldum genellikle)

Mehmet DEMİRTAŞ

Süper Majör
Yasaklanmış Üye
23 Mar 2020
113
59
105
LV
0

Yakınlarda yeşilliğin ve istediğiniz türün yuvasının bulunduğu uzun koşu, bisiklet yollarında yavaş yavaş yürüyüşler yapabilirsin. Messor için özellikle bu zamanlarda başlamanı öneririm. Kolay gelsin şimdiden :) (ben yağmur sonrası havanın açık olduğu günlerde buldum genellikle)

Valla 3 gündür belli yürüyüşler yapıyorum. Malum virüs yüzünden eve tıkıldık kaldık arada bacakları açmak lazım. Şuan bulamam biliyorum ama bir ümit işte. Yağmuru bekliyorum umarım istenilen havayı yakalarım. Bugün yarın yağacak gibi.

Bayflozof

Majör
25 Mar 2020
43
34
80
LV
0

Valla 3 gündür belli yürüyüşler yapıyorum. Malum virüs yüzünden eve tıkıldık kaldık arada bacakları açmak lazım. Şuan bulamam biliyorum ama bir ümit işte. Yağmuru bekliyorum umarım istenilen havayı yakalarım. Bugün yarın yağacak gibi.
Virüsü tamamen unutmuşum ?? Her şeyden önce sağlık tabiki. Yağmurdan sonra balkon ve ya çatınız varsa açık oralara da arada bakabilirsiniz zaten belirgin semt geneli bir uçuşa denk gelirseniz kesin balkonunuza da düşerler.

Mehmet DEMİRTAŞ

Süper Majör
Yasaklanmış Üye
23 Mar 2020
113
59
105
LV
0

Virüsü tamamen unutmuşum ?? Her şeyden önce sağlık tabiki. Yağmurdan sonra balkon ve ya çatınız varsa açık oralara da arada bakabilirsiniz zaten belirgin semt geneli bir uçuşa denk gelirseniz kesin balkonunuza da düşerler.

Ben ne yazık ki balkonda hiç denk gelmedim. Bir kaç membasını biliyorum her sene oralarda çıkarlar. Şuan hafif esen bir hava var izmirde. Sabit bir yerde çok durursanız kulağınız üşüyor ve topraklar çok kuru. Etrafta hiç koloni görmüyorum. Salgından önce çalışırken sanırım uçuş oldu ama malum çalışırken denk gelemedik. Messor uçuşunu kaçırdığımı düşünüyorum ama ümidim devam ediyor. O istediğim nemli atmosferi eminim ki yakalayacağım.

KertemeyenKele

Asker
Yasaklanmış Üye
2 Nis 2020
286
254
180
Ödüller
4
LV
2

Merhabalar bu hobide daha yeniyim ama bi yardımcı olurmusunuz kraliçe bulmakta zorlanıyorum yani nasıl yerlere bakmalıyım bulunduğum bölgede daha hava sıcaklıkları artmadı kış uydusundan uyanmislarmidir

Bayflozof

Majör
25 Mar 2020
43
34
80
LV
0

Merhabalar bu hobide daha yeniyim ama bi yardımcı olurmusunuz kraliçe bulmakta zorlanıyorum yani nasıl yerlere bakmalıyım bulunduğum bölgede daha hava sıcaklıkları artmadı kış uydusundan uyanmislarmidir
Kesin değerleri olmasa da hava sıcaklığı ortalama 15-20 nin üzerine çıkınca bulma ihtimaliniz var. Bulunduğunuz bölgedeki karınca türlerine filan bakabilirsiniz sonra da onların kraliçe uçuş zamanlarına bakabilirsiniz işte nem ihtiyaçlarına filan. Ayrıca size youtube da karınca çiftliğim kanalını öneririm orada baya detaylı bilgi bulabilirsiniz yeni başlayanlar için.

KertemeyenKele

Asker
Yasaklanmış Üye
2 Nis 2020
286
254
180
Ödüller
4
LV
2

Kesin değerleri olmasa da hava sıcaklığı ortalama 15-20 nin üzerine çıkınca bulma ihtimaliniz var. Bulunduğunuz bölgedeki karınca türlerine filan bakabilirsiniz sonra da onların kraliçe uçuş zamanlarına bakabilirsiniz işte nem ihtiyaçlarına filan. Ayrıca size youtube da karınca çiftliğim kanalını öneririm orada baya detaylı bilgi bulabilirsiniz yeni başlayanlar için.
Teşekkürler

Flavus

Asker
7 Nis 2020
340
160
185
Ödüller
3
LV
2

Dun kayseride ucuslar vardi cikamiyorum diye uzulurken balkona dustu

Messor

Asker
27 Eyl 2020
350
127
185
Ödüller
3
LV
2

Bence kendini hiç yorma dün dışardayken bi kraliçe elime geldi bende şaşırdım sadece zamanlara dikkat et messorlar bu zamanlarda eylül ile kasım aylarında genelde yağmurdan sonra uçarlar güneş battıktan 1 saat sonra sokakta dolaş park daha iyi olur bulursun merak etme ışıkların altına bak

Users who are viewing this thread

Üst Alt