Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Rehber Meyve Sineği Nasıl Yakalanır

• Konbuyu başlatan Mssr
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 0:40

MiboReiZ

Media
19 Tem 2020
98
18
50
LV
0

Adam galeta unu kullanmış normal un yada mısır unu olur mu??
O ucmayan tür kullanıyor sen ucanlarla uretirsen uçan meyve sinekleri doğar bir fark yok sadece onukinin türü farklı ucmadan yakalamak için bir dakika derin dondurucuya at ozaman sersemlerler ve bir süre ucamazlar ama bir dakikadan fazla bekletme yoksa ölürler

Metehan

Asker
15 Ara 2020
363
177
185
Ödüller
3
21
LV
2

ama kara sineklerde hastalık olabilir dikkat eğer verecekseniz yeşilleri verin onlar leş ile griler ise her türlü pislikle beslenir
Yeşil gri fark etmez yaygın olan bütün karasinekler her türlü pislikle beslenir ama karıncalar için sivrisinek vs faydalı ve kabul edilebilir olduğundan dondurup/kaynatıp veriyorum

EfeS

Pupa
8 Tem 2021
80
12
30
LV
0

kdlogo.png

Canlı yem olarak kullanmak için yada evinizdeki meyve sineklerini tek tek uğraşmadan kolayca yakalayıp dışarı atmanız için bir tuzak tarifi vereceğim: plastik bir bardak yada bir kabı alıyoruz içine meyve sineklerinin dikkatini çekecek meyvenin içini yada meyveyi kesip koyuyoruz örnek: erik, elma, armut. Sonra kullandığımız kabın üstünü streç film ile kapatıp meyve sineği kadar iğne ile delikler açıyoruz ve tuzağımız hazır oluyor sonra bu tuzağı bizim geçip meyve sineklerini kaçırmayacağımız bir yere koyuyoruz, meyve sinekleriniz hayırlı olsun! ?

Ekli dosyayı görüntüle 6288
2 sey sorcam
1. normal sineklerin icinde ilac olunca karincalar ölüyo bu meyve sineklerinde ilac olmuyo mu
2. bu meyve sinekleri her yerde var midir ankarada oturyorum da

Mssr

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
18 May 2020
1,053
474
375
Ödüller
11
LV
4

2 sey sorcam
1. normal sineklerin icinde ilac olunca karincalar ölüyo bu meyve sineklerinde ilac olmuyo mu
Şehre çok yakınsanız ilaç olabilir. Ama diğer sineklere göre meyve sinekleri daha küçük ve hassas oldukları için ilaçlanır ilaçlanmaz ölürler bu yüzden taşıyıcı olmaları zordur. Genelde her yerde bulunurlar.

❀mia

Kraliçe
27 Eyl 2020
738
329
325
Ödüller
8
LV
3

2 sey sorcam
İlaçlanırsa ölür bunlarda genelde köyde çok rastlıyorum meyve sineklerine şehirde daha önce hiç görmedim

3637

Yumurta
16 Nis 2020
150
30
15
Ödüller
14
22
LV
4

İlaçlanırsa ölür bunlarda genelde köyde çok rastlıyorum meyve sineklerine şehirde daha önce hiç görmedim
Evet doğru bir nokta değinmişsin, bu meyve sinekleri doğal organik olan maddenin yanında olurlar kirli şehir hayatında çok az rastlanılır bu mantıkla ilaç olmadığını söyleyebiliriz.
2 sey sorcam
Diğer sineklerde mitedan ilaca kadar her türlü tehlike olabiliyor, dikkat etmeniz gerekli.

Users who are viewing this thread

Üst Alt