Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Mite

Panza06

Yumurta
26 Mar 2022
42
12
15
LV
0

Tarantula yuvasında mite olan resmini atabilir mi buraya nasıl bir şey nette bulamadım da eğer başıma gekirse mudehale edeyim

Benzer konular Forum Tarih
karıncaking Genel Sohbet 2 217
Scylla Sağlık Sorunları ve İlk Yardım 3 336
T Diğer Canlılar 2 628
Y Karıncalar 2 244
O Karıncalar 2 331

Benzer konular

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,980
1,850
475
Ödüller
20
LV
5

Miteler her evde koltuklarda halılarda tahta eşyalarda milyarlarca bulunan ve gözle zor görülen toz akarlarıdır.. sıcak ve nemli ortamlar onlar için bulunmaz nimettir bu yüzden aşırı nemli teraryumlara sızarlar zamanla büyürler pireden bile daha ufaktırlar..

Aşağıdaki görsel kendi teraryumumdan
Su kabındakiler mite değil fakat boyut ve şekil açısından neye benzediklerini görmek açısından örnek olarak düşün..
Screenshot_20220401-153645.png

byskai

Süper Majör
23 Şub 2022
222
49
110
Ödüller
1
LV
1

Tarantula yuvasında mite olan resmini atabilir mi buraya nasıl bir şey nette bulamadım da eğer başıma gekirse mudehale edeyim

Çok küçük beyaz veya kırmızı renkli, hareketli şeker veya tuz tanesi diyebiliriz (boyut olarak)
Yaşam alanında eğer böyle hareketli çok ufak beyaz/kırmızı canlılar görüyorsanız yüksek ihtimalle mitedir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yushlen

Kraliçe
Emektar
20 May 2021
390
369
275
Ödüller
5
20
LV
2

Miteler her evde koltuklarda halılarda tahta eşyalarda milyarlarca bulunan ve gözle zor görülen toz akarlarıdır.. sıcak ve nemli ortamlar onlar için bulunmaz nimettir bu yüzden aşırı nemli teraryumlara sızarlar zamanla büyürler pireden bile daha ufaktırlar..

Aşağıdaki görsel kendi teraryumumdan
Su kabındakiler mite değil fakat boyut ve şekil açısından neye benzediklerini görmek açısından örnek olarak düşün..
Ekli dosyayı görüntüle 12567
Su kabindakiler mite değilse ne benim de başıma gelmişti

byskai

Süper Majör
23 Şub 2022
222
49
110
Ödüller
1
LV
1

Tam emin olmamakla beraber tarantula dışkısı olduğunu düşünüyorum.
Yabancı forumlara o beyazlığı ben de sormuştum çoğu insan dışkı olduğunu söylemişti.

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,980
1,850
475
Ödüller
20
LV
5

Yabancı forumlara o beyazlığı ben de sormuştum çoğu insan dışkı olduğunu söylemişti.

Bir tek o canlının kabında var onlardan mite olmadığına emindim ve biraz araştırdım springtail çıktı :)

Yushlen

Kraliçe
Emektar
20 May 2021
390
369
275
Ödüller
5
20
LV
2

Aynen springtail mantıklı geldi hareket ediyorlar çünkü

Panza06

Yumurta
26 Mar 2022
42
12
15
LV
0

Teşekkür ederim yardımcı olan herseke :) sağolun varolun iyi forumlar

Users who are viewing this thread