Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Myrmecocystus Mexicanus Kraliçesini Nereden Bulabilirim?

Drongop7

Yumurta
14 Ağu 2021
2
0
5
LV
0

Başlıktaki gibi karınca çiftliği hobime dönmek istiyorum bu türe ilgi sardım hoşuma gitti acaba Türkiye'de bulabilir miyim? :unsure:

❀mia

Kraliçe
27 Eyl 2020
738
329
325
Ödüller
8
LV
3

Hayır bulunmaz yurt dışından yüklü bir miktar para ile satın alabilirsin gerçi alsan bile kargoculuk ve gümrükten eline sağlam ulaşamayacakları yüksek ihtimal

RGUTT

Pupa
6 Tem 2021
83
43
30
LV
0

miyanın dedikleri dışında da m.mexicanus kraliçeleri çoğunlukla abdden yasadışı yollar ile getirtiliyor ve hayatta kalma oranı çok düşük olan, aşırı hassas bir tür, öyle ki o bölgede yaşayan kişiler bile bu cinsdeki türleri yetiştirmekte çok zorlanıyorlar. https://antwiki.org/wiki/Turkey bu linkten trdeki türlere ulaşabilirsin(gerçi biraz eksiklikleri var). ayrıca ilgini çekerse myrmecocystus gibi "bal çanağı" karıncası diye geçen iki cins türkiyede de bulunuyor, proformica ve prenolepis, istersen onları biraz araştır.

Drongop7

Yumurta
14 Ağu 2021
2
0
5
LV
0

miyanın dedikleri dışında da m.mexicanus kraliçeleri çoğunlukla abdden yasadışı yollar ile getirtiliyor ve hayatta kalma oranı çok düşük olan, aşırı hassas bir tür, öyle ki o bölgede yaşayan kişiler bile bu cinsdeki türleri yetiştirmekte çok zorlanıyorlar. https://antwiki.org/wiki/Turkey bu linkten trdeki türlere ulaşabilirsin(gerçi biraz eksiklikleri var). ayrıca ilgini çekerse myrmecocystus gibi "bal çanağı" karıncası diye geçen iki cins türkiyede de bulunuyor, proformica ve prenolepis, istersen onları biraz araştır.
Teşekkür ederim kraliçe alabileceğim güvenilir bir site önerirmisiniz "bireysel veya mağza gibi"

❀mia

Kraliçe
27 Eyl 2020
738
329
325
Ödüller
8
LV
3

Teşekkür ederim kraliçe alabileceğim güvenilir bir site önerirmisiniz "bireysel veya mağza gibi"
Siteler mağazalar çok fazla kraliçe toplayıp doğaya zarar veriyor sitelerden almak yerine 2 3 kraliçe satan hobicilerden alman daha iyi olur forumda ilanlar var ben messor satıyorum ilgilenirsen dmden yazabilirsin

Users who are viewing this thread

Üst Alt