Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Ne sıklıkla şekerli su verilmeli

Osmanyigit35

Majör
19 Nis 2020
126
21
75
LV
0

D66847EE-FB6B-4447-8635-D890FF07F382.jpeg

Benzer konular

Rexolion

Pupa
3 Nis 2020
22
21
30
LV
0

Küçük bir pamuk topuna emdirip tüpün içerisine koyabilirsin işçiler yeteri kadarını içeceklerdir 2 güne bir değiştirirsen sürekli bir kaynak oluşturmuş olursun.

nrgzenes

Media
16 Nis 2020
57
24
50
LV
0

ben şırıngayla 1 damla basıyorum bittikçe ekliyorum ama şırnnga biraz sakıncalı yanlışlıkla çok basabilirsin

KertenKelebek

Kraliçe
Yönetici
11 Ocak 2020
542
531
375
Ödüller
8
LV
3

Camponotus Sanctus : https://www.karincadunyasi.com/forum/konu/camponotus-sanctus.105/

Claustral :İlk işçisi çıkana kadar beslemeye gerek yoktur. Kraliçe kanatlarını dökmüş ve kanat eklem bölgesindeki depo edilen besin yeterli gelecektir. Bu süreçte test tüpünde uygun şartları sağlayıp yumurtlamasını bekleyebilirsiniz. Çoğu kraliçe işçisi çıkana kadar en ufak sarsıntıda strese maruz kalabileceği için mümkün olduğunca rahatsız etmeden beklemelisiniz ☺ İlk işçi çıktıktan sonra şekerli su ile başlayıp sonra canlı yemler ile besleme yapabilirsiniz. Sanctus işçilerinin abdomeni şeffaf yapıda olduğu için aç olduğunda küçük ve koyu abdomen göreceksiniz buda besleme ihtiyacını gösterir. Yinede siz siz olun koloniyi aç bırakmayın :)

Users who are viewing this thread

Üst Alt