Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Neden Böyle Yapıyorlar?

nichtzz

Süper Majör
19 Haz 2021
289
75
110
Ödüller
2
LV
1

Screenshot_20210731-110849_Gallery.jpg

formica rufibaris türü işçileri pamuğun çoğunu kopartıp atmış bile sanki görevleri sadece o pamuğu çıkartmakmışcasına koparıyorlar 2 gündür yaklaşık daha 4 5 gün önce tam bir un kurdu verdim + bolca şekerli su bu koloni için 5 günde bir besleme yapıyorum 10 işçisi falan var açlıktan mı desem pek mantıklı değil

8 Haz 2021
369
136
185
Ödüller
3
LV
2

Kanka bendede formica rufibarbis var bendede öyle eşiyorlardıda sendeki kadar değil bunu açlıktan yaparlar diyecem e beslemişsin yani şey olabilirmi belki outworld istiyorlardır bir dene istersen zarar gelmez denemekten.

nichtzz

Süper Majör
19 Haz 2021
289
75
110
Ödüller
2
LV
1

Kanka bendede formica rufibarbis var bendede öyle eşiyorlardıda sendeki kadar değil bunu açlıktan yaparlar diyecem e beslemişsin yani şey olabilirmi belki outworld istiyorlardır bir dene istersen zarar gelmez denemekten.
hocam 5 günde bir ortalama 7 8 işçili bir koloniyi hem şekerli su hem un kurdu tam un kurdu ile besliyorum açlıktan ölümler oluyor anlamıyorum ya 3 günde bir vereceğim şekerli suyu kaç günde vereyim ve sen ne kadar ara ile besleme yapıyorsun

8 Haz 2021
369
136
185
Ödüller
3
LV
2

hocam 5 günde bir ortalama 7 8 işçili bir koloniyi hem şekerli su hem un kurdu tam un kurdu ile besliyorum açlıktan ölümler oluyor anlamıyorum ya 3 günde bir vereceğim şekerli suyu kaç günde vereyim ve sen ne kadar ara ile besleme yapıyorsun
başkan ben deli besliyom 2 günde 1 besliyorum 5 günde 1 az değilmi ya en azında 3 günde 1 versen

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,980
1,850
475
Ödüller
20
LV
5

Formicaları serbest bırak kafasına göre takılsınlar bende aynı şeyi yaşadım 4-5 işçide niyetim 15 işçide felan outworlde geçmekti ama ilk işçiler çıkınca mecburen plastik kaptan bir outworld yapıp tüpü içine koydum hatta görmüşsündür benim açtığım konuyu tüpteki su bitince belki formikaryuma geçerim :)

Users who are viewing this thread

Üst Alt