Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Nem ihtiyacı

aeu_38

Aktif üye
7 Nis 2020
256
106
43
20200520_115502-1.jpg

Dün buldugum camponotus sanctus yada fellah olabilecek kralicem nemli bolgeye gecmemekte ısrarcı cıkışa yakın yerde duruyo bugun izledigim bi videoda bu kralicenin az sulu test tupunu tercih ettigini gordum sizce suyu daha az olan bi test tupumu hazirlamaliyim

Benzer konular Forum Tarih
Mikobaba Karıncalar 3 87
HamitANT Yem / Besleme 4 98
FormicaMan Karıncalar 0 44
Barbaros Yem / Besleme 2 101
Koronalıkarınca Formicarium - Yaşam Alanları 8 126

Benzer konular

Onlorot

Aktif üye
Editör
1 May 2020
270
135
43
daha dün bulmuşsun bence biraz daha sabretmelisin ben 2 hafta önce bulmuştum camponotus kraliçesi daha dn yumurtladı biraz sabret bence bir süre sonra hala orada duruyorsa gerekeni yaparsın.

oguzhandemirbas

Yeni Üye
19 May 2020
24
0
1
Ekli dosyayı görüntüle 870
Dün buldugum camponotus sanctus yada fellah olabilecek kralicem nemli bolgeye gecmemekte ısrarcı cıkışa yakın yerde duruyo bugun izledigim bi videoda bu kralicenin az sulu test tupunu tercih ettigini gordum sizce suyu daha az olan bi test tupumu hazirlamaliyim
alışır bence biraz beklemelisin oradaki su tüm tüpe zaten nem veriyor sıkıntı olmaz

KertenKelebek

Yönetici
Yönetici
11 Ocak 2020
534
409
63
Camponotus kolonisi kurarken suyu hiçte az tutmamıştım. Aksine kraliçe tek yaşarken besleme kolay olsun tüpün ucunda yaşasın diye bolca su koymuştum 😅 koloni büyüdü ve sanırım bu durumdan etkilenmedi yani öyle olduğunu umuyorum

Arda Dölek

Üye
Editör
2 May 2020
76
45
18
Ekli dosyayı görüntüle 870
Benim kraliçem de aynı şekilde ilk başlarda nemli bölgeye hiç yaklaşmadı. Hatta pamuğu oymaya bile başlamıştı ki 3-4. günde ilk yumurtasını verdi. :)

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)

Üst Alt