Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Nem ihtiyacı

Flavus

Asker
7 Nis 2020
340
160
185
Ödüller
3
LV
2

20200520_115502-1.jpg

Dün buldugum camponotus sanctus yada fellah olabilecek kralicem nemli bolgeye gecmemekte ısrarcı cıkışa yakın yerde duruyo bugun izledigim bi videoda bu kralicenin az sulu test tupunu tercih ettigini gordum sizce suyu daha az olan bi test tupumu hazirlamaliyim

Benzer konular

Onlorot

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
Sponsor
1 May 2020
922
671
375
Ödüller
16
LV
5

daha dün bulmuşsun bence biraz daha sabretmelisin ben 2 hafta önce bulmuştum camponotus kraliçesi daha dn yumurtladı biraz sabret bence bir süre sonra hala orada duruyorsa gerekeni yaparsın.

Flavus

Asker
7 Nis 2020
340
160
185
Ödüller
3
LV
2

daha dün bulmuşsun bence biraz daha sabretmelisin ben 2 hafta önce bulmuştum camponotus kraliçesi daha dn yumurtladı biraz sabret bence bir süre sonra hala orada duruyorsa gerekeni yaparsın.
Video biraz kafami karistirdi oyuzden sordum saol

Onlorot

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
Sponsor
1 May 2020
922
671
375
Ödüller
16
LV
5

Video biraz kafami karistirdi oyuzden sordum saol
videoyu pek anlayamadım fakat bir süre sonra su azalmış olamaz mı ? yani normal düz senin gibi doldurmuştur sonra zamanla azalmıştır yani öyle de olabilir.

oguzhandemirbas

Yumurta
19 May 2020
24
1
15
LV
0

Ekli dosyayı görüntüle 870
Dün buldugum camponotus sanctus yada fellah olabilecek kralicem nemli bolgeye gecmemekte ısrarcı cıkışa yakın yerde duruyo bugun izledigim bi videoda bu kralicenin az sulu test tupunu tercih ettigini gordum sizce suyu daha az olan bi test tupumu hazirlamaliyim
alışır bence biraz beklemelisin oradaki su tüm tüpe zaten nem veriyor sıkıntı olmaz

KertenKelebek

Kraliçe
Yönetici
11 Ocak 2020
542
531
375
Ödüller
8
LV
3

Camponotus kolonisi kurarken suyu hiçte az tutmamıştım. Aksine kraliçe tek yaşarken besleme kolay olsun tüpün ucunda yaşasın diye bolca su koymuştum ? koloni büyüdü ve sanırım bu durumdan etkilenmedi yani öyle olduğunu umuyorum

Arda Dölek

Süper Majör
2 May 2020
126
80
105
LV
0

Ekli dosyayı görüntüle 870
Benim kraliçem de aynı şekilde ilk başlarda nemli bölgeye hiç yaklaşmadı. Hatta pamuğu oymaya bile başlamıştı ki 3-4. günde ilk yumurtasını verdi. :)

Users who are viewing this thread

Üst Alt