Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Net Fotoğraf Çekebilmek

Kalimnax

Media
26 May 2020
50
13
50
LV
0

Ekli dosyalar

• 15948459171053386818271653919769.jpg
    15948459171053386818271653919769.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 162

Kalimnax

Media
26 May 2020
50
13
50
LV
0

Son düzenleme:

KertenKelebek

Kraliçe
Yönetici
11 Ocak 2020
542
531
375
Ödüller
8
LV
3

Farklı bir tavsiyede ben vermek istiyorum.

Çekim için 2 tane telefona ihtiyacınız olacak. Bir tanesi çekim yapacak diğeri ise aşağıdaki konuda olduğu gibi test tüpünün altına ışık tutmak için kullanılacak.

Kamera kaliteniz ne kadar iyi olursa olsun yetersiz ışıklı ortamda çekim yapmak her zaman kaliteyi düşürür.
Işık kaynağı olarak kullanacağınız telefona ölü piksel (Dead pixel) uygulaması kurarak ekranda tek renk ışığın çıkmasını sağlayabilirsiniz buda karıncalara net ve düz bir ışık kaynağı olur.
Uygulamayı kullanmadım ama örnek olması için karşıma çıkan ilk uygulamayı link olarak bırakayım.

Işığı ayarladıktan sonra çekim yapacağınız telefonun makro çekim ayarı varsa onu aktif ederek daha cisimleri daha yakındayken net çekmenizi sağlayacaktır.
Diyelim ki makro çekim ayarı yok ve telefonu yaklaştırınca netlik bozuluyorsa ne yapmalıyız?
Tabikide kameranın netliğinin bozulmadığı en yakın mesafeye getirip odaklama yaptıktan sonra kamera içerisinden yakınlaştırma (zoom) özelliği ile biraz daha yakına girebilirsiniz.

Bahsettiğim sisteme benzer bir yaklaşımı kullanan arkadaşımızın konusu :

Redmi note8 pro telefonum ile öğleden sonra balkonda bakım sonrasında yaptığım çekimleri aşağıya atıyorum ☺ Size bahsettiğim ışık yöntemini kullanmamıştım ?

Messor Structor - Fedai Ulusu  (4).jpg
Camponotus Sanstus.jpg

Nodus.jpeg
Nodus1.jpeg
Nodus2.jpeg

Monomer

Majör
13 Haz 2020
89
29
80
LV
0

Farklı bir tavsiyede ben vermek istiyorum.

Çekim için 2 tane telefona ihtiyacınız olacak. Bir tanesi çekim yapacak diğeri ise aşağıdaki konuda olduğu gibi test tüpünün altına ışık tutmak için kullanılacak.

Kamera kaliteniz ne kadar iyi olursa olsun yetersiz ışıklı ortamda çekim yapmak her zaman kaliteyi düşürür.
Işık kaynağı olarak kullanacağınız telefona ölü piksel (Dead pixel) uygulaması kurarak ekranda tek renk ışığın çıkmasını sağlayabilirsiniz buda karıncalara net ve düz bir ışık kaynağı olur.
Uygulamayı kullanmadım ama örnek olması için karşıma çıkan ilk uygulamayı link olarak bırakayım.

Işığı ayarladıktan sonra çekim yapacağınız telefonun makro çekim ayarı varsa onu aktif ederek daha cisimleri daha yakındayken net çekmenizi sağlayacaktır.
Diyelim ki makro çekim ayarı yok ve telefonu yaklaştırınca netlik bozuluyorsa ne yapmalıyız?
Tabikide kameranın netliğinin bozulmadığı en yakın mesafeye getirip odaklama yaptıktan sonra kamera içerisinden yakınlaştırma (zoom) özelliği ile biraz daha yakına girebilirsiniz.

Bahsettiğim sisteme benzer bir yaklaşımı kullanan arkadaşımızın konusu :

Redmi note8 pro telefonum ile öğleden sonra balkonda bakım sonrasında yaptığım çekimleri aşağıya atıyorum ☺ Size bahsettiğim ışık yöntemini kullanmamıştım ?

Ekli dosyayı görüntüle 3223Ekli dosyayı görüntüle 3224
Ekli dosyayı görüntüle 3225Ekli dosyayı görüntüle 3226Ekli dosyayı görüntüle 3227
Çok faydalı oldu teşekkür ederim.

Users who are viewing this thread

Üst Alt