Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Ölü karıncalar ve yumurtlamayan kraliçe

Burak

Süper Majör
23 May 2020
132
28
105
LV
0

Yaklaşık 1 ay önce messor kolonime dışarıda bulduğum çok tehlikeli olmayan bir böcek vermiştim fakat 1 saat sorna baktığım da birçok karıncanın öldüğünü ve bazılarının sersem olduğunu gördüm ardından böceği dışarı aldım (böcek tüpün içinde hareket edemeyecek kadar büyüktü yani düşüncem fiziksel bir zarar vermez).Kolonim 30 cıvarındaydı şuan kraliçe dahil 7 - 8 karınca var ve uzun zamandır yumurtlamıyor besleme olarak şekerli su ve tohum veriyorum sizce neden böyle oldu ve nasıl tekrar yumurtlamasını sağlarım şimdiden teşekkürler düşünceleriniz benim için önemli

Onlorot

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
Sponsor
1 May 2020
922
671
375
Ödüller
16
LV
5

Tam olarak nedenini bilemiyorum ama koloninize o kadar büyük bir böcek vermeniz hata, onları çok strese sokmuştur. Bana bir kere olmuştu outworlde tüpün ucuna (içine bile koymadım) bir arıyı ucuna koydum. Bir süre sonra koloni outworldün bir kenarına geçti yumurtaları oraya taşıdı. Yani kısaca koloninizi strese sokacak büyüklükte bir böcek vermeyiniz.

Burak

Süper Majör
23 May 2020
132
28
105
LV
0

Anladım peki tekrar nasıl yumurtlamasını sağlarım birde hiç protein veremiyorum ne vereyim

hakan

Asker
28 Haz 2020
388
178
185
Ödüller
3
LV
2

Kış uykusundan dolayı daha yumurtlamayabilir.Baharın yumurtlar artık.Bide böcek flan verirken öldürüp vermen lazım.Canlı yem vermek için en az 50 üstü işçili veyada koloninin boyutuna göre fazla büyük olmayan canlı bir böcek vermek en iyisi olur

Son düzenleme:

Burak

Süper Majör
23 May 2020
132
28
105
LV
0

Kış uykusundan dolayı daha yumurtlamayabilir.Baharın yumurtlar artık.Bide böcek flan verirken öldürüp vermen lazım.Canlı yem vermek için en az 50 üstü işçili veyada koloninin boyutuna göre fazla büyük olmayan canlı bir böcek vermek en iyisi olur
Böcek dışında protein olarak ne vereyim

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
986
494
325
Ödüller
13
LV
4

Messorlar zaten böcek yemeğe çok ihtiyac duymazlar çok yemiyecekleri halde büyük bir böcek bırakmak yanlış olmuş bunun yanında dışardan aldığınız böcekleri vermeyin ilaç barındırıyor olabilirler

Users who are viewing this thread

Üst Alt