Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Önemli konu

Mikobaba

Süper Majör
5 Tem 2020
113
38
105
LV
0

Merhaba hobici dostlarım size bir önerim var size bir bilgi vericem karınca beslemek zevkli ve hoş bir hobi ama doğadan alınan karıncaların doğasından alınması hiç etik gelmiyor bu forum hakkında bir görüşüm değil eskiden bende besliyordum hatta atta karınca siparişi bile verecektim ama çok yanlış olduğuna kanaat getirdim düşünün siz bir tüpün içinde haps olmuşssunuz hapise atılmak gibi beslemesi ve onların savaşması güzel ama canlılar her zaman doğada güzeldir lütfen itina gösterelim dostlarım

Benzer konular

HamitANT

Süper Majör
25 Nis 2020
212
86
140
LV
0

Merhaba hobici dostlarım size bir önerim var size bir bilgi vericem karınca beslemek zevkli ve hoş bir hobi ama doğadan alınan karıncaların doğasından alınması hiç etik gelmiyor bu forum hakkında bir görüşüm değil eskiden bende besliyordum hatta atta karınca siparişi bile verecektim ama çok yanlış olduğuna kanaat getirdim düşünün siz bir tüpün içinde haps olmuşssunuz hapise atılmak gibi beslemesi ve onların savaşması güzel ama canlılar her zaman doğada güzeldir lütfen itina gösterelim dostlarım
k
canlı tüpte hapis oldugunu dusunseydi bence tüpe hiç yumurtlamazdı. o yüzden katilmiyorum.

3637

Yumurta
16 Nis 2020
150
30
15
Ödüller
14
22
LV
4

Karıncalar doğada kaynağı olan doğal canlılar biz karıncalara el koyarken kaynağını yok etmiyoruz uçuş yapan ve ölme olasılığı yüksek olan canlıları alıp yaşam sağlıyoruz bunu sadece biz de yapmıyoruz devlet kuruluşları doğabilimciler ve araştırmacılar da yapıyor F. Rufa türü karıncaların korunmasına dair geçmişte veya günümüzde transplantasyon çalışması yapan orman muhafaza ekipleri bulunmakta yani karıncalar sadece tüpte bakılması dışında direk olarak kolonilerin yerlerinin değiştirilmesinin bile sakıncası, zararı yok kısaca istilacı tür olan ve kendi doğasından alınan belli bir kaynağı olmayan papağan, muhabbet kuşu, tarantula vs egzotik canlıların tartışılması daha mantıklı ve daha fazla önem arz ediyor.

Karıncalar insan ile doğal bir ilişki içerisindedir.

Users who are viewing this thread

Üst Alt