Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Outworld

• Konbuyu başlatan wype
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 0:16

wype

Yumurta
19 Şub 2023
12
0
5
LV
0

Formica kolonimi yaklaşık 2 gün önce formikaryuma transfer ettim fakat outworlde neredeyse hiç çıkmadılar. Stresli bir tür olduğu için alışamamışlardır diye düşündüm, formikaryum içerisine besin bırakayım dedim dün bir şeyler verdim. Henüz gelişme yok sizce ne yapmalıyım?

Ekli dosyalar

• 20230430_094537.jpg
    20230430_094537.jpg
    133.2 KB · Görüntüleme: 94

Benzer konular

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,980
1,850
475
Ödüller
20
LV
5

İşçi sayısı nedir ? Küçük kolonilerde öncelik yumurtalardır onların gelişimleri ile daha çok ilgilenirler mesala 20 işçili bir koloniyi outworlde bağlarsanız outworlde çıkacak işçi sayısı Max 2-3 olur..

wype

Yumurta
19 Şub 2023
12
0
5
LV
0

İşçi sayısı nedir ? Küçük kolonilerde öncelik yumurtalardır onların gelişimleri ile daha çok ilgilenirler mesala 20 işçili bir koloniyi outworlde bağlarsanız outworlde çıkacak işçi sayısı Max 2-3 olur..
İşçi sayısı 15 kadar. Hızlı olmalarına güveniyordum ama demek ki bir süre daha manuel beslemeye devam.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Peki test tüpüne yeniden tranfer edeyim mi, çok mu stres yaratır? Yoksa formikaryum içerisine su, şekerli su ve protein bırakarak mı devam edeyim?

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,980
1,850
475
Ödüller
20
LV
5

Böyle kalsın ama çokta müdahale etmeyin formikaryuma.. geçen yaz 30 işçi kaybettim aşırı stressli bir tür kendi kendilerini formik asitlediler :) besinleri outworlde koyun 1 gün sonra geri alın

Users who are viewing this thread

Üst Alt