Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Pamuktaki kirlenme ve yumurta

MelihFazl

Yumurta
28 Eki 2020
2
0
5
LV
0

Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım. Kısaca kendimi tanıtmak gerekirse adım Melih, Ankara'da yaşıyorum.

Uzun zamandır başlamak istediğim bu hobiye sonunda Solenopsis Fugax kraliçemi bularak başladım. Geçen hafta buldum ve bir haftadır karanlıkta test tüpünde bekletiyordum. Bugün kontrol etmek için baktığımda pamukta çok fazla leke gördüm ve acaba küflenmiş olabilir mi diye düşünüyorum. Bunun karıncaya bir zararı olur mu, test tüpünü değiştireyim mi? Bir de fotoğrafta arkasında göreceğiniz beyaz bir şey var ama yumurtladı mı tam olarak emin değilim. Bazen ağzında da beyaz bir şey oluyor gibi ama çok küçük olduğu için tam tespit edemiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

.
whatsapp-image-2020-10-28-at-21-04-03-jpeg.5316
WhatsApp Image 2020-10-28 at 21.04.03 (1).jpeg
WhatsApp Image 2020-10-28 at 21.04.03.jpeg

Benzer konular Forum Tarih
A Karıncalar 1 287

Benzer konular

Onlorot

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
Sponsor
1 May 2020
922
671
375
Ödüller
16
LV
5

Ağzına alıyorsa beyaz şeyi onlar yumurtadır, bir süre daha gözlemleyin siyahlıkları çok fazla artış olursa transfer etmek en mantıklısı olur canlıya zarar gelebilir.

MelihFazl

Yumurta
28 Eki 2020
2
0
5
LV
0

Ağzına alıyorsa beyaz şeyi onlar yumurtadır, bir süre daha gözlemleyin siyahlıkları çok fazla artış olursa transfer etmek en mantıklısı olur canlıya zarar gelebilir.
Sanırım iki tane yumurtası var. Transfer etmeyi denersem kendi taşır mı yumurtaları?

Burhan28

Süper Majör
16 Haz 2020
227
90
140
LV
0

Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım. Kısaca kendimi tanıtmak gerekirse adım Melih, Ankara'da yaşıyorum.

Uzun zamandır başlamak istediğim bu hobiye sonunda Solenopsis Fugax kraliçemi bularak başladım. Geçen hafta buldum ve bir haftadır karanlıkta test tüpünde bekletiyordum. Bugün kontrol etmek için baktığımda pamukta çok fazla leke gördüm ve acaba küflenmiş olabilir mi diye düşünüyorum. Bunun karıncaya bir zararı olur mu, test tüpünü değiştireyim mi? Bir de fotoğrafta arkasında göreceğiniz beyaz bir şey var ama yumurtladı mı tam olarak emin değilim. Bazen ağzında da beyaz bir şey oluyor gibi ama çok küçük olduğu için tam tespit edemiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

.
whatsapp-image-2020-10-28-at-21-04-03-jpeg.5316
Ekli dosyayı görüntüle 5317Ekli dosyayı görüntüle 5319
Senin yerinde olsam şuan kraliçeyi hiç rahatsız etmezdim. Bence biraz daha bekle. Kraliçe strese girebilir ve suyu olduğundan transfer çok uzun sürebilir. Ayrıca ikinci resimdeki beyaz şey kesin yumurta. :)

Users who are viewing this thread

Üst Alt