Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Güney Avrupa Pheidole Pallidula

KertenKelebek

Topluluk Sahibi (CEO)
Topluluk Sahibi (CEO)
KD+ Üye
LV
3
 
11 Ocak 2020
575
549
375
Ödüller
8
PHEIDOLE PALLIDULA

pheidolepallidula.jpg


Uçuş Zamanları ve Dağılım Bölgeleri
Mart
Nisan
Mayıs
Haziran
Temmuz
Ağustos
Eylül
YOK
YOK
X
X
X
X
YOK
Kuzey Ilıman Bölge
Kuzey Subtropikal Bölge
X
X
pheidolemap-karincadunyasi.JPG
P-1.jpg
P-2.jpg

Genel Bilgiler
Pheidole Pallidula, böcek yiyerek besin ve su ihtiyacını karşılar yuvalarını açık tohumlu bitkilerin yoğunlukta bulunduğu, nem düzeyinin iyi olduğu bölgelere kurarak yaşamını sürdürmeye çalışır işçiler genellikle bir kaç boyuttan oluşurlar yeterince beslenen larvalar daha büyük kütleli olurken daha az beslenen larvalar daha küçük kütleli olur, özel beslenen larvalar asker olurken normal beslenen işçiler ise sadece işçi olarak adlandırılır asker sınıfı vardır, boyut farkları onlara farklı görevleri kazandırır askerler genellikle yolları ve koloni kanallarını düşmanlara karşı korurlar kraliçeler çoğu türde olduğu gibi yuvada yumurtlama işlemlerini halleder koloni yapısı çok kraliçelidir, çok kraliçeli koloni yapmak uygundur, kraliçe uzun seneler yaşayabilir genellikle yazın uçuş yaparlar. daha fazla detay için bilgi arşivimize göz atabilirsin!

Beslenme ve Bakımı
Bakımı kolaydır, genellikle böcek ile beslendiği için canlı yemlerini haftada 1-2 defa vermeniz uygun olacaktır, suya fazla ihtiyaç duymazlar bu sebeple tüpleri uzun süre gidebilir, şeker ihtiyaçlarını meyve, bal, şekerli su ile karşılayabilirsiniz, tüpü orta derecede kirletirler, kirlenen tüpleri pamuklu çubuklar yardımıyla temizleyebilirsiniz, daha fazla detay için bilgi arşivimize göz atabilirsin!

Kış Uykusu
Sonbahardan hemen sonra kış uykusuna yatırabilirsiniz ilkbaharda uçuş yapacakları için ilkbahardan hemen önce kış uykusundan kalkmaları gereklidir eğer zaten kraliçeniz var ise onu ilk sene yatırmak zorunda değilsiniz ikinci senesinde olan bir koloniyse dinlenmek için kış uykusu şarttır, uyku sıcaklığı 0°C olmalıdır. daha fazla detay için bilgi arşivimize göz atabilirsin!

Formikaryum ve Taban Malzemeleri
Gaz beton(ytong), ahşap, alçı, mantar gibi bütün formikaryum çeşitlerinde bakılabilir askerlerin gaz beton gibi malzemeleri delebilecek çeneleri vardır o yüzden daha sağlam yapılar daha uygun olacaktır, taban malzemesi olarak yine alçı, gaz beton (ytong), mantar, torf, kum vs. kullanılabilir, formikaryum sıcaklığı 25-30°C derece olmalıdır. daha fazla detay için bilgi arşivimize göz atabilirsin!


Genel Bilgiler
Kraliçe BoyutuKraliçe RengiPrens BoyutuPrens Rengiİşçi Boyutuİşçi RengiKoloni YapısıSıcaklık ve NemKış UykusuZorluk
7-8mmKızıl Kahverengi4-6mmKızıl Kahverengi2-4mmKızıl KahverengiÇok Kraliçeli25-30°C
%50-70
VarKolay

Pheidole Pallidula .jpg
Pheidole Pallidula 2.jpg


pheidolepallidula-karincadunyasi.jpgBu rehber Karınca Dünyası'na aittir izinsiz veya kaynaksız kopyalanması yasaktır, eğer bu rehberde bir hata olduğunu düşünüyorsan bize bildirebilirsiniz.
www.karincadunyasi.com
www.antwiki.org

www.antstore.net
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Benzer konular

Erdem

Media
Kıdemli Editör
LV
1
 
26 Mar 2022
98
95
50
Ödüller
1
Eline sağlık abi, çok güzel bir yazı olmuş.
 

Bu konu görüntüleyen kullanıcılar

Üst Alt