Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Plastik test tüpleri

Salih Çakır

Yumurta
28 May 2020
2
0
5
LV
0

images (11).jpeg

Öncelikle iyi günler. Resmini yüklemiş olduğum plastik test tüplerinin fiyatları, cam olanlara karşılık ciddi derecede ucuz. Ancak şu ana kadar hiç bunlarda karınca besleyen görmedim. Bu tüplerin artı ve ya eksilerini bilen biri anlatırsa sevinirim. Yani karıncalar için bir zararı veya kötü yanı varmıdır?

Benzer konular

Onlorot

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
Sponsor
1 May 2020
922
671
375
Ödüller
16
LV
5

Ben plastik test tüpünde besledim hiçbir sıkıntı yok fakat cam daha kullanışlı hijyenik vb. cam test tüpü zaten alacağınız 10 15 tane tanesi ortalama 1 tl yani bence değer forumun mağazasından alışveriş yapabilirsiniz ben yaptım ve çok memnunum ama plastik test tüpü de isterseniz kullanabilirsiniz.

Salih Çakır

Yumurta
28 May 2020
2
0
5
LV
0

Ben plastik test tüpünde besledim hiçbir sıkıntı yok fakat cam daha kullanışlı hijyenik vb. cam test tüpü zaten alacağınız 10 15 tane tanesi ortalama 1 tl yani bence değer forumun mağazasından alışveriş yapabilirsiniz ben yaptım ve çok memnunum ama plastik test tüpü de isterseniz kullanabilirsiniz.
Teşekkür ederim, zaten ucuz toplu satan yerler buldum yani cam alıcam.

Thordius

Süper Majör
Deneyimli Hobici
26 Ocak 2020
136
146
140
Ödüller
2
LV
1

Ben Plastik Test Tüplerini arazide gezinirken taşıma ve kırılma durumunu en aza indirmek için kullanıyorum daha sonrasında Cam tüp ile değişim yapıyorum. Cebimde 10 adet plastik tüp her daim mevcut. Cam ile eğilip kalkarken ve olası bir yere düşmede kırılma riski olabiliyor.Kraliçe bakımı hiç yapmadım ama zararının olacağını düşünmemekle birlikte genelde cam kullanılmasının bir hikmeti vardır diye düşünüyorum ;)

KertenKelebek

Kraliçe
Yönetici
11 Ocak 2020
542
531
375
Ödüller
8
LV
3

Ben Plastik Test Tüplerini arazide gezinirken taşıma ve kırılma durumunu en aza indirmek için kullanıyorum daha sonrasında Cam tüp ile değişim yapıyorum. Cebimde 10 adet plastik tüp her daim mevcut. Cam ile eğilip kalkarken ve olası bir yere düşmede kırılma riski olabiliyor.Kraliçe bakımı hiç yapmadım ama zararının olacağını düşünmemekle birlikte genelde cam kullanılmasının bir hikmeti vardır diye düşünüyorum ;)

Camı kaynayan su ile steril etme şansınız varken plastikte bu mümkün değil. Bir süre kullandıktan sonra temizleme ihtiyacı hissedeceksiniz. Taşıma konusundaki riske karşılık plastiğin avantajı güzel şekilde özetlenmiş ☺ Eğer uzun süreli plastik kullanmayı düşünüyorsanız malzemenin koku yapmayan ve geri dönüşüm malzemesinden üretilmemiş olması (kalite için) gibi konulara dikkat ederseniz sorun olmayacaktır.

ATC

Süper Majör
17 May 2020
161
143
140
LV
0

Yukarıdakilere ek olarak plastik test tüpü içindeki koloni-kraliçelerin fotoğraflarını çekmek daha zor. Plastik kolay çizilebilen bir malzeme, ayrıca cam kadar şeffaf da değil.

Users who are viewing this thread

Üst Alt