Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Ağaç Türü Psalmopoeus İrminia (Venezuella Suntiger)

kubilay kaplan

Asker
Emektar
Deneyimli Hobici
8 Haz 2020
210
213
180
Ödüller
5
LV
2

1621519932358.png

Tür: Psalmopoeus irminia.

Yaygın adı: Venezuella Suntiger.

Yaşam alanı: Venezuella .

Kategori: Ağaç türü .

Isı: 23-37 C.

Nem: %65-%75.

Davranış,mizaç: Hızlı ve savunucu zorunda kalırsa ısırır. Zıplayabilir.

Büyüme hızı: Hızlı

Ömür: Dişiler 12 yıl erkekler 3-4 yıl

Zehir seviyesi: Güçlü, üzerinde bilimsel bir çalışma yapılmamıştır

Boyut:12-14 cm

Gövde uzunluğu: 5-6 cm

Handling: Önerilmez. (benimki sling (L6) olduğu için arada bir yapıyorum size kalmış.

Teraryum boyutu: Yetişkinler için 30 cm yüksekliğinde bir teraryum yeterlidir. Slinglerin boyutuna göre teraryum boyutu değişir.

Substar: Torf ve moss yosun kullanılabilir. Yetişkinler için 6 cm lik torf yeterlidir arttırılabilir Slingler için slingin boyuna göre değişir.

Yorumlar: Bu tarantula çok güzel renkleriyle, yoğun ağ örmesiyle ve hızlı büyümesiyle hobicileri kendine aşık eden bir canlıdır. Çok popülerdir. Lakin yeni başlayanlara önerilmez özellikle ağaç türü olmasının yanında agresif,hızlı yapısı ve zıplama özellikleri yeni başlayanlara dezavantajdır. Kendi yorumuma gelecek olursa :D Hobiye ilk başladığım taridir kendisi davranışları ve güzel yemek yemesi çok hoşuma gidiyor özellikle kabuk attıktan sonraki renginin koyulaşması gerçekten çok güzel beslemenizi öneririm :) .

Çeviri: Kubilay Kaplan

Bu çeviri KarıncaDünyasıforuma Aittir İzinsiz alıntı yapılamaz.​

Moderatör tarafında düzenlendi: