Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Resimde ki Karadul mu?

Bogachanturk

Majör
22 Kas 2021
178
96
75
LV
0

Arkadaşlar dün akşam evi havalandırırken camın dış kenarında buldum. Hava çok soğuk olduğu için içeri aldım bardağın içine koydum. Resimler çok iyi değil ama fikir verebilir. Türü nedir? Bırakayım mı? Dışarıda hava soğukluğundan ölür diye içeri aldım. Ufak 2 un kurdu verdim ağ ördü ağa attım. Yemeğini yedi. Düşünceleriniz nelerdir?

Ekli dosyalar

• Orumcek_01.jpg
    Orumcek_01.jpg
    142.8 KB · Görüntüleme: 250
  • Orumcek_02.jpg
    Orumcek_02.jpg
    89.7 KB · Görüntüleme: 233

Yushlen

Kraliçe
Emektar
20 May 2021
390
369
275
Ödüller
5
20
LV
2

Steatoda Nobilis veya Steotoda Triangulosa
Yalancı karadul,zehirli ama normal bunyelere tehlikeli degil

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,980
1,850
475
Ödüller
20
LV
5

Türünü bilemeyiz ama yalancı karadul familyasından.. doğadan alınan canlılar esaret altında çok uzun süre dayanamazlar bi kaç gün misafir edip sonrasında uygun hava koşullarında doğaya salman daha iyi olur sonrasında o kendine uygun yeni bir yer bulacaktır..

Bogachanturk

Majör
22 Kas 2021
178
96
75
LV
0

Türünü bilemeyiz ama yalancı karadul familyasından.. doğadan alınan canlılar esaret altında çok uzun süre dayanamazlar bi kaç gün misafir edip sonrasında uygun hava koşullarında doğaya salman daha iyi olur sonrasında o kendine uygun yeni bir yer bulacaktır..
Aynı düşüncedeyim hocam, dediğim gibi hava çok soğuk olduğu ve dışarıda ölür diye aldım eve, bir kaç gün içinde havalar normale dönünce bir ağacın kenarına bırakacağım.

Users who are viewing this thread

Üst Alt