Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Rosea tarantula arıyorum (Pasif)

Tunays

Yumurta
11 Ağu 2023
15
1
15
LV
0

Selamlar hobiye yeni başlayacağım. Bakımı kolay sling arıyorum. Fazla stresli olmayan arada elime aldığımda strese girmeyecek bir tür öneriniz var mı önerinizi ve satan arkadaşların ulaşmasını bekliyorum. İyi hobiler.

Edit: kararımı rosea olarak değiştirdim sahip olanlar ulaşırsa sevinirim.

Son düzenleme:

Benzer konular

sefe

Pupa
21 Kas 2022
53
6
30
LV
0

Grammostola Pulchripes sling mevcut hobiye başlangıç için uygun bir tür

Tunays

Yumurta
11 Ağu 2023
15
1
15
LV
0

Hocam internetten araştırdığımda birçok kaynakta tarantula kesinlikle ele alınmaz hiçbir tür ele alıştırılmaz deniyor fakat youtube da vs. Bir çok yerde eline alanı gördüm çok heves ediyorum elimde sakince durabilecek bir türü araştırdığım kaynaklar mı yanlış yoksa böyle bir tür geröekten bulamaz mıyım?

gorgeousmelever

Yumurta
13 Ağu 2023
19
1
15
LV
0

Hocam internetten araştırdığımda birçok kaynakta tarantula kesinlikle ele alınmaz hiçbir tür ele alıştırılmaz deniyor fakat youtube da vs. Bir çok yerde eline alanı gördüm çok heves ediyorum elimde sakince durabilecek bir türü araştırdığım kaynaklar mı yanlış yoksa böyle bir tür geröekten bulamaz mıyım?

Öyle bir tür yok maalesef hepsi aynı. Sadece daha agresif, defansif, ürkek diye sıralanabilir o kadar. Forumlarda düşündüğün cins için araştırma yapabilirsin.
Ele alma önerilmez yine. Ancak eldiven ile kabı temizlerken alabilirsin. Yada beslerken kabından kaçmıştır direkt öyle ele alabilirsin.
Gecko gibi değil maalesef elde gezmez sürekli.

gorgeousmelever

Yumurta
13 Ağu 2023
19
1
15
LV
0

Tarantula beslenip izlenecek canlı ele alma (handling) düşünürsen önermem. Hobidaş arkadaşlar da söyler zaten max teraryumu değiştirilirken yılda 2 3 kez ele alan var veya
canlı baktı uysal, kaptan çıkarken atak yapmıyor (yani ön kolları havaya kaldırıp saldırma hareketi vs) o zaman 5-10sn elde gezer anca
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Tamamdır onları da araştırayım teşekkürler
Rica ederim. Gecko ele alabilirsin. crested zıplar ürkebilirsin beslerken vs birde bazen sana ağzı açıp atlamaya çalışıyorlar yavru veya yetişkin sıkıntı. handlinge alışkın YETİŞKİN (bunlarında yavrulari sıkıntı her kertenkele türünde, agresif oluyorlar tıslama ziplama çok) leopard veya aft öneririm.

Sakallı ejder bulursan daha güzel o da yetişkin veya genç alabilirsin. Ama forumlarda araştır bu için büyük terra ve uvb lamba lazım sıcak soğuk alan

Emre_zr

Alate
Moderatör
Deneyimli Hobici
19 Mar 2021
349
206
225
Ödüller
6
31
LV
3

Ele almak ve eline alıştırmak farklı şeyler. Sırf eline almak için tarantula alınmaz.
Tarantulayı eline alabilirsin ancak eline alıştıramazsın. O bir böcek yani sahiplik duygusu yok. Elime alıştı istediğim zaman elime alırım diye bir şey yok. Eline alırken veya elindeyken yanlış bir hareket yaparsan o büyük sivri dişleri ve zehri etinin içinde hissedersin ve acı gerçekle yüzleşmiş olursun. 4-5 yıldır bu hobideyim ve yarantulalarımı 6-7 ayda bir teraryumunu değiştirirken elime alırdım sadece, çok gerek duymadım elime almaya 😊

İllere alacam diyorsan önce bol bol aratirma yap, bu canlı ne yer, nemi nasıl ayarlanır, teraryumu nasıl olmalı, en önemlisi kabuk atma dönemi nedir, kabuk atacağını nasıl anlarsın, kabuktan önce ve sonra neler yapmalisin. Ve yaşam alanini hazirlamadan canlıyı kesinlikle almayın. Tarantula aldım yem olarak ne vermeliyim diye soranlar var hâlâ 😊 torf almamış peçete koysam olur mu diyenler var.

Bu araştırma konusunu da başkalarından tavsiye alarak değil Google amcaya sorarak yapmanı öneririm.

Roseaya karar vermişsin, rosea türünü arastirdin mi? Ne kadar neme ihtiyacı var? Kabuk sürecinde neler yapılır? Nekadar sürede bir yem vermelisin veya yem verip vermeyeceğini nereden anlarsın? Yaşam alani nasıl olmalı? Bunları araştır onden canliyi alınca uzulecegin durumlarla larsilasmamak için. 😊

Tunays

Yumurta
11 Ağu 2023
15
1
15
LV
0

Ele almak ve eline alıştırmak farklı şeyler. Sırf eline almak için tarantula alınmaz.
Tarantulayı eline alabilirsin ancak eline alıştıramazsın. O bir böcek yani sahiplik duygusu yok. Elime alıştı istediğim zaman elime alırım diye bir şey yok. Eline alırken veya elindeyken yanlış bir hareket yaparsan o büyük sivri dişleri ve zehri etinin içinde hissedersin ve acı gerçekle yüzleşmiş olursun. 4-5 yıldır bu hobideyim ve yarantulalarımı 6-7 ayda bir teraryumunu değiştirirken elime alırdım sadece, çok gerek duymadım elime almaya 😊

İllere alacam diyorsan önce bol bol aratirma yap, bu canlı ne yer, nemi nasıl ayarlanır, teraryumu nasıl olmalı, en önemlisi kabuk atma dönemi nedir, kabuk atacağını nasıl anlarsın, kabuktan önce ve sonra neler yapmalisin. Ve yaşam alanini hazirlamadan canlıyı kesinlikle almayın. Tarantula aldım yem olarak ne vermeliyim diye soranlar var hâlâ 😊 torf almamış peçete koysam olur mu diyenler var.

Bu araştırma konusunu da başkalarından tavsiye alarak değil Google amcaya sorarak yapmanı öneririm.
Yok yok dediğiniz gibi seçtiğim türün huyunu suyunu nerde nasıl yaşar ne yer vs araştırmasını kesinlikle yapıyorum tavsiye için teşekkürler

sbhsaqq

Yumurta
29 Nis 2023
22
2
15
LV
0

Selamlar hobiye yeni başlayacağım. Bakımı kolay sling arıyorum. Fazla stresli olmayan arada elime aldığımda strese girmeyecek bir tür öneriniz var mı önerinizi ve satan arkadaşların ulaşmasını bekliyorum. İyi hobiler.

Edit: kararımı rosea olarak değiştirdim sahip olanlar ulaşırsa sevinirim.
Bende en çok memnun kaldıgım tür albo tavsiye ederim handling pek önerilmez ama ayda 1,2 kere yapmaktan zarar gelmez cok iyi bir hayvan büyümesini gözlemleye biliyosun alicaksan kesinlikle sling tür al asla sıkılmazsın her kabuk attıgımda başka bir canlıya dönüşüyor cok fazla kazan bir tür değil kendisi sürekli göz önünde olur yem yemede aşırı iştahlı havada kapar fiyatıda uygundur

Tunays

Yumurta
11 Ağu 2023
15
1
15
LV
0

Bende en çok memnun kaldıgım tür albo tavsiye ederim handling pek önerilmez ama ayda 1,2 kere yapmaktan zarar gelmez cok iyi bir hayvan büyümesini gözlemleye biliyosun alicaksan kesinlikle sling tür al asla sıkılmazsın her kabuk attıgımda başka bir canlıya dönüşüyor cok fazla kazan bir tür değil kendisi sürekli göz önünde olur yem yemede aşırı iştahlı havada kapar fiyatıda uygundur
Çok teşekkürler umarım sonraki türlerimde onu da deneyimlerim

Users who are viewing this thread

Üst Alt