Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Salticidae (Zıplayan Örümcek) Üretimi Yapan Var mı

EastBlood

Pupa
17 May 2020
57
5
30
LV
0

Salticidae edinmek istiyorum ancak hiçbir yerde satılanını görmedim acaba yerli üretimi yok mu şu an

Benzer konular Forum Tarih
darkness Örümcekler 5 789

Benzer konular

tailgunV2

Media
26 May 2022
144
24
55
LV
0

Keşke Türkiye'de güzel büyük türlerde jumping spider ler olsa bende almak isterdim fakat Türkiye'de sanırım üretip satan yok

Thunder

Alate
Deneyimli Hobici
26 Tem 2020
407
223
225
Ödüller
6
LV
3

Görmemeniz çok normal satışı da yok üretimi de , uzun yıllardır hobideyim ülkemizde beslenen çok farklı canlılar gördüm ama ithal veya üretimi yapılan jumper spider görmedim ( belki yerli tür üreten olmuştur). Canlı ithalatı yapan kişiler de tercih etmiyor çünkü tarantula gibi talep edilen bir canlı değil ayrıca ömürleri de öyle çok uzun değil.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Keşke Türkiye'de güzel büyük türlerde jumping spider ler olsa bende almak isterdim fakat Türkiye'de sanırım üretip satan yok
Ülkemizde büyük türler mevcut ama denk gelmek zor ben çok güzel renklere sahip iri jumperlara denk geldim doğa da

MehT

Pupa
4 Eyl 2022
81
26
30
LV
0

aslında yurt dışında yaşayan türkler gurbetçiler diyeyim direk orada ithalat varsa getirilip üretilebilinir direk satışa geçmeden tecrübeli kimseler tarafından js piyasası oluşturulabilinir. Tabi tür çeşitliliği olmaz ama ileriye dönük olsada yapılabilir diye düşüyünüyorum

Thunder

Alate
Deneyimli Hobici
26 Tem 2020
407
223
225
Ödüller
6
LV
3

aslında yurt dışında yaşayan türkler gurbetçiler diyeyim direk orada ithalat varsa getirilip üretilebilinir direk satışa geçmeden tecrübeli kimseler tarafından js piyasası oluşturulabilinir. Tabi tür çeşitliliği olmaz ama ileriye dönük olsada yapılabilir diye düşüyünüyorum
Bu canlıya talep çok az olduğundan üretim için de tercih edilmiyor yoksa ben üretimini düşünmedim değil 😁

Users who are viewing this thread

Üst Alt