Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Satılık Tarantula

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,980
1,850
475
Ödüller
20
LV
5

Aslında bu türler için hobiciler tarafından çok fazla teori var yani iki türde henüz tanımlanmamış tamamen hobicilerin kendi isimlerini verdiği türler ama genel olarak boyut farkı (groot largeye göre biraz daha ufak boyutta) ve abdomendeki desenlerde çok ince bir fark vardır..

14 May 2020
455
174
185
Ödüller
4
LV
2

Aslında bu türler için hobiciler tarafından çok fazla teori var yani iki türde henüz tanımlanmamış tamamen hobicilerin kendi isimlerini verdiği türler ama genel olarak boyut farkı (groot largeye göre biraz daha ufak boyutta) ve abdomendeki desenlerde çok ince bir fark vardır..
Bana large tanımı ile satılmış bir canlı var ama görseldeki ile birebir aynı görünüyor. Acaba tanım mı yanlış görsel mi merak ettim

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,980
1,850
475
Ödüller
20
LV
5

Bana large tanımı ile satılmış bir canlı var ama görseldeki ile birebir aynı görünüyor. Acaba tanım mı yanlış görsel mi merak ettim
Dediğim gibi Hapalopus sp colombia nın 2 türü var ama tanımlanmadığı için sp (species) olarak adlandırılmış boyut ve çok ufak abdomen desenleri değişikliği dışında görsel olarak pek bi fark yok aralarında :)

14 May 2020
455
174
185
Ödüller
4
LV
2

Dediğim gibi Hapalopus sp colombia nın 2 türü var ama tanımlanmadığı için sp (species) olarak adlandırılmış boyut ve çok ufak abdomen desenleri değişikliği dışında görsel olarak pek bi fark yok aralarında :)
Anladığım kadarıyla çıplak gözle de tanım yapılabiliyor. Mümkünse farkı tam olarak ve net görebileceğim bir görsel paylaşabilir misiniz emin olmak istiyorum da.

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,980
1,850
475
Ödüller
20
LV
5

Large ⬇️
hapalopus-sp-columbia.jpg

Small (groot) ⬇️
med_gallery_1461_703_287003~2.jpg

Ayırt etmek için bulabildiğim en iyi görseller bunlar desen olarak çok benziyorlar çok ince farklar var ama boyut olarak isimlerindende anlaşılacağı gibi biri büyük biri daha ufak

Bogachanturk

Majör
22 Kas 2021
178
96
75
LV
0

Öncelikle iyi akşamlar diliyorum herkese, Tarantulalar hakkında daha önceden biraz internetten biraz da forumdan okuyarak bilgi edindim. 2 türün daha sakin olduğunu okudum. Slig bir tarantula sahibi olmak istiyorum. Forumda bu konuda bilgili olan arkadaşımız "bohmeiyi ve vagans" önermiş. Gönlümden geçen (bilgi edinmeden öncede) Metallica vardı. Renklerinden dolayı. Ancak sanırım bu tür hem zor bulunması, hem pahalı olması hemde biraz daha agresif olmasından dolayı bana uzak görünüyor. Benim için en büyük kırater elime alabilmek (bir yandan tırsıyorum ama alışacağıma eminim) :) O yüzden L1 sligden başlamak uygun olacağına inanıyorum. Açıkcası Lise'de yılan (natrix natrix), üniversitede hamster ve örümcek (ağ örmüyordu, zıplayarak avına saldırıyordu. Türünün ismini unuttum), daha sonra Jako, ve en son Guinea Pig beslemiş ve hayatına almış birisi olarak. Kafamdan şu anda iguna, bukalemun ve tarantula geçiyor. İlk ikisinin bulması zor ve pahalı olmasından dolayı slig halde almak hem onu tanımak hem ona uygun bir ortam sağlamak hemde büyüme evresini gözlemlemek anlamında daha uygun olacağına inanıyorum. Bu konuda düşüncelerinize açığım arkadaşlar. Not: Sanırım bu iş olursa forumda bilgili olan "Kertemeyenkele" isimli arkadaştan alacağım gibi görünüyor.
Herkese saygılarla

14 May 2020
455
174
185
Ödüller
4
LV
2

Large ⬇️
Ekli dosyayı görüntüle 10834

Small (groot) ⬇️
Ekli dosyayı görüntüle 10835

Ayırt etmek için bulabildiğim en iyi görseller bunlar desen olarak çok benziyorlar çok ince farklar var ama boyut olarak isimlerindende anlaşılacağı gibi biri büyük biri daha ufak
Hocam biraz araştırma yaptım da large ve groot aynı, small olana klein deniyor gibi bir bilgiye ulaştım. Doğru mu acaba? Ya da benim bulduğum değişti ve güncel adlandırma sizinki mi? Aydınlatırsanız sevinirim

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,980
1,850
475
Ödüller
20
LV
5

Hocam biraz araştırma yaptım da large ve groot aynı, small olana klein deniyor gibi bir bilgiye ulaştım. Doğru mu acaba? Ya da benim bulduğum değişti ve güncel adlandırma sizinki mi? Aydınlatırsanız sevinirim
En başında demiştim çok karmaşık ve hakkında çok fazla teori olan bir tür bir zaman bende arkadaşım için araştırmıştım oda alacaktı, oradan aklımda kalanları yansıttım.. bence fazla takılmayın large small klein yerine herkes gibi SP diyip geçmek en iyisi :)

Rusça yok

Yumurta
11 Ara 2021
20
1
15
LV
0

Ekli dosyayı görüntüle 4783
L2-3
Tür: Brachypelma boehmei
Fiyat: 150 Tl

Ekli dosyayı görüntüle 4781
L2
Tür: Hapalopus Sp. Columbien gross
Fiyat: 120 Tl

Ekli dosyayı görüntüle 4782
L5
Tür: Brachpelma vagans

Ekli dosyayı görüntüle 4784
L2-3
Tür: Grammostola pulchripes
Fiyat: 50 Tl

Gönderim her ile kargo ile sağlanır. Kargo bedeli 10 tl dir. Her alınan canlının yanında canlı yemi mini yaşam alanı ve torfu hediyedir.
Resimler alıntı
Merhaba. Başlangıç için birşeyler arıyorum. Bütçe 150 TL.

cinar

Yumurta
27 Ara 2021
28
1
15
LV
0

L2-3

L2

L5

L2-3

L2

L5

L2-3

Gönderim her ile kargo ile sağlanır. Kargo bedeli 10 tl dir. Her alınan canlının yanında canlı yemi mini yaşam alanı ve torfu hediyedir.
Resimler alıntı
grammostola hala mevcutmu

lljoye

Yumurta
31 Ara 2021
1
0
5
LV
0

tarantulalar hala elinizde mevcut mu?
L2-3

L2

L5

L2-3

Resimler alıntı
Hala elinizde mevcut olan var mı?

Rusça yok

Yumurta
11 Ara 2021
20
1
15
LV
0

L2-3

L2

L5

L2-3

Resimler alıntı
GP duruyorsa. Yanında bir miktar mikro un kurdu karşılığı alırım.

Cagla91

Yumurta
14 Ocak 2022
1
0
5
LV
0

L2-3

L2

L5

L2-3

Resimler alıntı
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

L2-3

L2

L5

L2-3

Resimler alıntı
Hala satılık mı

Cerberus

Yumurta
11 Ocak 2022
23
2
15
LV
0

L2-3

L2

L5

L2-3

Resimler alıntı
İletişime geçerseniz sevinirim.

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,980
1,850
475
Ödüller
20
LV
5

Modlardan biri konuyu pasif olarak yoruma kapatabilirmi ? 2020 de açılmış bi ilana hala post yazılıyor :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Users who are viewing this thread

Üst Alt