Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Selam Bir Sorum Var

Mahmut

Media
19 Tem 2020
44
5
50
LV
0

Neden herkes Cataglyphis Nodus için zor bir tür olduğunu söylüyor onu merak ettim bakımında mı sıkıntı oluyor acaba
Cevaplarsanız sevinirim

Benzer konular

14 May 2020
455
174
185
Ödüller
4
LV
2

Ben 1 kralice satın aldım işçi de ekledim yumurtladı larva oldular sonra bilmediğim bir sebeple kralice öldü (odada bakıyordum) sonra koloni kraliçesiz kalmasın diye bir daha aldım (bu sefer 1 işçisi vardı) eski kraliçenin yumurtalarını ve ekledigim isciyi kabul etti bunu güneşe koymuştum 35 derecede hiç sorun çıkmıyordu bir gün hava 40 a kadar cıkmış ben evde değilken yine öldü kraliçe. Formicaryum ve outworld sıcaklıklarını iyi ayarlayabilmek gerek. Bazen kraliçeler hic yumurtladan şartlar iyiyken de ölebiliyor benim tecrübe ettiklerim bunlar.

Mssr

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
18 May 2020
1,053
474
375
Ödüller
11
LV
4

zor olmasının sebebi strese girmesi bir kere strese girdimi zor toparlıyamıyorsun işçi eklemen gerekiyor o yüzden

hakan

Asker
28 Haz 2020
388
178
185
Ödüller
3
LV
2

• Kolay kolay yumurtlamıyor
• İlk işçi karıncalar çıkınca kadar beslenmesi flan
• Bazen yumurtlayıp larva haline gelip larvalarını geri yemesi
• Ve bir ordword yani tüpün içinden çıkıp gezinecek bir alanın olması
• Vs gibi şeylerin olması

enes☆

Kraliçe
Deneyimli Hobici
11 Tem 2020
911
555
375
Ödüller
12
LV
4

3 pupa 2 iscim var kralicesiz su an gorsem kaçırır mıyım hiç ?
Kraliçe edinene kadar bu arkadaslari yasatmak lazim.Şeker ağırlıklı besleyin 1-2 kez farklı zamanlarda minor işçi ekleyebilirsiniz köle olma muhabbeti küçük canlılar verin yaralı avlansınlar.Formicinae altfamilyasina ait puppa ekleyin kraliçe gelene kadar oyalansınlar(cata puppasi bulsaniz daha iyi ama dusuk ihtimal formica lasius vs puppasi da oyalandirabilir onlari) kısaca yaşamda tutun hatta cata işçileri yumurtlayabiliyor ama boş yumurtluyorlar bu duruma düşerlerse yine oyalanmak icin vakit kazanirsiniz.Kisaca yasamda tutcak sebepler verin yoksa isciler kralice gelmeden ölür.

14 May 2020
455
174
185
Ödüller
4
LV
2

Kraliçe edinene kadar bu arkadaslari yasatmak lazim.Şeker ağırlıklı besleyin 1-2 kez farklı zamanlarda minor işçi ekleyebilirsiniz köle olma muhabbeti küçük canlılar verin yaralı avlansınlar.Formicinae altfamilyasina ait puppa ekleyin kraliçe gelene kadar oyalansınlar(cata puppasi bulsaniz daha iyi ama dusuk ihtimal formica lasius vs puppasi da oyalandirabilir onlari) kısaca yaşamda tutun hatta cata işçileri yumurtlayabiliyor ama boş yumurtluyorlar bu duruma düşerlerse yine oyalanmak icin vakit kazanirsiniz.Kisaca yasamda tutcak sebepler verin yoksa isciler kralice gelmeden ölür.
Formica kolonim var oradan pupa eklerim teşekkürler

Users who are viewing this thread

Üst Alt