Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Günlük Senorita Antana(Camponotus)

Açtığın günlüğün öne çıkması için günlük ön ekini kullanabilirsin.

fureagle

Majör
3 Ara 2021
170
54
75
LV
0

Cancağızım Antanam'ın(Karınca Çiftliğimdeki Camponotus Sanctus kraliçesi anısına bu adı almıştır)gelişimine sizlerinde tanık etmesi adına hemde bu işin daha zevkli olması adına bu günlüğü açma kararı aldım.Kendileri 23/04/2022 tarihinde bana geldi.4 gün sonra ise ilk yumurtalarını yaptı.Şuan ise (04
20220429_192059.jpg
/05/2022) hemen hemen 6-7 tane yumurtası mevcut.Dört gözle larva ve pupaları bekliyorum,hadi hayırlısı.Elimden geldiğince günlüğü devam ettirmeye çalışacağım,takipte kalın!

Son düzenleme:

Arda Dölek

Süper Majör
2 May 2020
126
80
105
LV
0

Cancağızım Antanam'ın(Karınca Çiftliğimdeki Camponotus Sanctus kraliçesi anısına bu adı almıştır)gelişimine sizlerinde tanık etmesi adına hemde bu işin daha zevkli olması adına bu günlüğü açma kararı aldım.Kendileri 23/04/2022 tarihinde bana geldi.4 gün sonra ise ilk yumurtalarını yaptı.Şuan ise (04Ekli dosyayı görüntüle 14119/05/2022) hemen hemen 6-7 tane yumurtası mevcut.Dört gözle larva ve pupaları bekliyorum,hadi hayırlısı.Elimden geldiğince günlüğü devam ettirmeye çalışacağım,takipte kalın!
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Bi sıkıntı var,hemen en ufak kıpırtı da etrafta kosusturmaya başlıyor stres oluyor.Nasil özleyebilirim bunu yada işçi çıkarmasını geciktirir mi ?
Önlemenin tek yolu strese sokmamaktır :) İşçi çıkmasını geciktirmesi değil de çok sık kontrol ediyorsan yumurtaları yeme ihtimali var. Yumurtladığını gördüysen bence bir ay hiç rahatsız etme. Zaten ilk işçinin çıkması da iki ay alacaktır. Bir kenara koy ve bekle

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,980
1,850
475
Ödüller
20
LV
5

Başlığın sonuna parantez içinde Camponotus diye eklersen kafa karıştırmaz herkes bir cins bir tür veya farklı bir canlı olarak algılar :)

Users who are viewing this thread

Üst Alt