Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Sizce kolinede kraliçe varmı Dostlar ? Ve cins tahmini alayım

Ezber07

Pupa
16 Ocak 2021
1
1
30
LV
0

Merhaba dostlar sizce kolinide kraliçe varmı ?

Yer Antalya

Bulunduğu yer bahçe

Ekli dosyalar

• IMG_20210116_193806.jpg
    IMG_20210116_193806.jpg
    960.6 KB · Görüntüleme: 218
  • IMG_20210116_193801.jpg
    IMG_20210116_193801.jpg
    910.5 KB · Görüntüleme: 212
Son düzenleme:

Benzer konular

3637

Yumurta
16 Nis 2020
150
30
15
Ödüller
14
22
LV
4

Maalesef işçiler var bulduğunuz yere geri bırakabilirseniz iyi olur;

işinize yarayabilecek bağlantılar.

15 Tem 2020
350
128
185
LV
0

Daha onlar ölmeden bırakırsan iyi olur yazık günah. Vakti geldiğinde kraliçe bulup gereken ortamı koşulları sağlarsan yuva kurabilirsin. Sokakta gördüğün kolonileri toplayarak değil ama

Son düzenleme:
16 Haz 2020
534
405
325
LV
0

ya sitemim size değil, fakat demeden duramayacağım, hobinin anasını ağlatıyorsunuz benim gözümde. Kusura bakmayın hanide, araştırmaktan yazmaktan, deneyimlemekten yoksunsanız girişmeyin bu işlere, bişey yapacaksanız hakkıyla yapın lütfen, yanlış anlaşılmasın sitemim sadece size değil. Kusura bakmayın.

QRSAX52

Pupa
19 Ara 2020
28
5
30
LV
0

ya sitemim size değil, fakat demeden duramayacağım, hobinin anasını ağlatıyorsunuz benim gözümde. Kusura bakmayın hanide, araştırmaktan yazmaktan, deneyimlemekten yoksunsanız girişmeyin bu işlere, bişey yapacaksanız hakkıyla yapın lütfen, yanlış anlaşılmasın sitemim sadece size değil. Kusura bakmayın.
Kardeşim böyle böyle sevecekler hobiyi,
Ben çocukken toplardım işçileri beslerdim ölene kadar, herkes anasının karnında öğrenmedi. Ne diye çıkış yapıyorsunuz anlamıyorum.
5-10 işçi karınca hangi koloninin ölümüne yok olmasına sebeb olacak.

furkanagax

Süper Majör
16 Ağu 2020
240
78
140
Ödüller
2
LV
1

Ben çocukken toplardım işçileri beslerdim ölene kadar, herkes anasının karnında öğrenmedi. Ne diye çıkış yapıyorsunuz anlamıyorum.
Bak haklısın ama sen küçükken toplardın beslerdin daha kraliçe olayını bile bilmiyordun sanırım birçoğumuz öle fakat bu arkadaş araştırmış olsa gerek kraliçe olayını biliyor ve bu grubuda bulmuş araştırma yaptığına ve video izledigine eminim o halde bile gidip işçi karıncaları alıyorsa hiç kusura bakmayın ama etik bi davranış deil şahsen benim fikrim o karıncalarında belli bi sistemi var ailesi var o sistemden almak hoş deil nitekim onlarda bi can

❀mia

Kraliçe
27 Eyl 2020
738
329
325
Ödüller
8
LV
3

Peki neden istanbulda messor uçuşu olduğu zaman çatır çutur kraliçe ezenlere kızmak yerine karinca hobisine yeni başlamış kraliçe yerine yanlışlıkla 6 7 işçi almış bir arkadaşımıza kızıyorsunuz?

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
986
494
325
Ödüller
13
LV
4

5-10 karıncanın hobiye ya da koloniye zararı olmaz da koloni patlatmaya çalışmış ve başarısız olmuş denerken kraliçeye bile zarar vermiştir belki bilmeden bir koloniyi patlatsa ve ya patlatmasa da hobiye çok büyük zarar vermez burdaki en büyük sorun araştırmam öğrenmeme hobiyi bitirenler bunlar

Onlorot

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
Sponsor
1 May 2020
922
671
375
Ödüller
16
LV
5

Şuanki örnek çok küçük bir örnek kızmamız bir şey değiştirmez. Fakat ileride Tuğkan abi de yeniden karınca çiftliğime video atmaya başlayınca ya da hobi büyüyünce olacakları gerçekten endişe ile bekliyorum. Ben gerçekten bu hobinin geniş çevrelere yayılmasını istemiyorum. İnsanların hobiye yararlarından çok zararı olacak. Bir avuç para için 10larca 100lerce kraliçe toplayanlar mı dersiniz Akdeniz bölgesindeki sürüngenleri toplayıp satanlar mı dersiniz. Ha bir de bu arkadaş gibi araştırmadan işe kalkışanlar var. Şuanda da görüyoruz ki bu çok büyük bir sorun değil koloniyi yok etmiş olsa bile hobiye bir zararı olmaz fakat bu sayılar artarsa olacaktır. Bunun sürüngenler tarafından bakalım, Akdeniz Bukalemunlarını alıp beslemek isteyen onlarca cahil insan var araştırmadan etmeden ve bu canlıların 1 tanesini alsanız bile büyük zararları olacaktır. Kısaca umarım hobi büyük çevrelere yayılmaz çünkü ülkemiz bu duruma hazır değil maalesef.

Mssr

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
18 May 2020
1,053
474
375
Ödüller
11
LV
4

Şuanki örnek çok küçük bir örnek kızmamız bir şey değiştirmez. Fakat ileride Tuğkan abi de yeniden karınca çiftliğime video atmaya başlayınca ya da hobi büyüyünce olacakları gerçekten endişe ile bekliyorum. Ben gerçekten bu hobinin geniş çevrelere yayılmasını istemiyorum. İnsanların hobiye yararlarından çok zararı olacak. Bir avuç para için 10larca 100lerce kraliçe toplayanlar mı dersiniz Akdeniz bölgesindeki sürüngenleri toplayıp satanlar mı dersiniz. Ha bir de bu arkadaş gibi araştırmadan işe kalkışanlar var. Şuanda da görüyoruz ki bu çok büyük bir sorun değil koloniyi yok etmiş olsa bile hobiye bir zararı olmaz fakat bu sayılar artarsa olacaktır. Bunun sürüngenler tarafından bakalım, Akdeniz Bukalemunlarını alıp beslemek isteyen onlarca cahil insan var araştırmadan etmeden ve bu canlıların 1 tanesini alsanız bile büyük zararları olacaktır. Kısaca umarım hobi büyük çevrelere yayılmaz çünkü ülkemiz bu duruma hazır değil maalesef.
Evet maalesef çok cahil insan var arkadaşlarıma hava atarım düşüncesiyle tarantula alanmı dersiniz masraf olmasın diye leopard geckolara ısıtıc ped almayan mı dersiniz ya egzotik hobiyi geçtim çoğu balık besleyen insan evine bir fanus alıp onun içine balıkları koyuyor daha bırakın egzotik hobiyi yok etmeyi balıkları bile yok ederler insanlar, bilinçli olmayan insanların canlı bakmaması lazım.

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
986
494
325
Ödüller
13
LV
4

Tuğkan abi bu işi tekrar yaparsa katıla özel yapmalı bence bu sıkıntılatın oluşmaması için ve dikkatli olmalı insanlar böcek reisten görüp akdeniz bukalemunu aldılar tekrar benzeri yaşanmasın

Users who are viewing this thread

Üst Alt