Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Sling canlımın dişi mi kanıyor ?

byskai

Süper Majör
23 Şub 2022
222
49
110
Ödüller
1
LV
1

Arkadaşlar selam sling canlım tam 1 hafta önce kabuk attı. 1 aydır da yemek yemiyodu bugün ilk yemlemesini denedim. İyi hoş bir şekilde yemeyi kaptı. Ancak bir şey dikkatimi çekti ağızına baktığımda inanılmaz kanlıydı. Bu kan, yemden mi geliyor kendi dişi mi zarar gördü ? Kendisi dediğim gibi tam 1 hafta önce kabuk attı ilk kez besledim. L3 oldu

Ekli dosyalar

• IMG_3369.MOV
    3.7 MB

Benzer konular

Yushlen

Kraliçe
Emektar
20 May 2021
389
369
275
Ödüller
5
20
LV
2

Fotoğrafda kan gözükmüyor kırmızı pembemsi yapı ağzının içi. Ayrıca tarantula kanı beyazımsı renkte olur

byskai

Süper Majör
23 Şub 2022
222
49
110
Ödüller
1
LV
1

Fotoğrafda kan gözükmüyor kırmızı pembemsi yapı ağzının içi. Ayrıca tarantula kanı beyazımsı renkte olur

Videoda belli olmamış ama şu an resmen kıpkırmızı kanlı kanlı yiyor. Kurt yiyor bu arada.
Kurttan kan gelmiş olabilir mi ? Pembelik değil bildiğin dişlerinin ucu kanlı kanlı.
Bu arada dostum kabuk sonrası 1 hafta sonra besledim bu ideal mi ? Canlı sling olduğu için bir şey olacağını düşünmedim diş kaybı gibi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yushlen

Kraliçe
Emektar
20 May 2021
389
369
275
Ödüller
5
20
LV
2

Videoda belli olmamış ama şu an resmen kıpkırmızı kanlı kanlı yiyor. Kurt yiyor bu arada.
Kurttan kan gelmiş olabilir mi ? Pembelik değil bildiğin dişlerinin ucu kanlı kanlı.
Bu arada dostum kabuk sonrası 1 hafta sonra besledim bu ideal mi ? Canlı sling olduğu için bir şey olacağını düşünmedim diş kaybı gibi

Kurdun kanı da kırmızı olmaz. Bir hafta fazlasıyla yeterli zaten juve üstü canlılarımı aşagi yukari o surede besliyorum. Kan olma ihtimali yok daha net bir resim atarmisin?

byskai

Süper Majör
23 Şub 2022
222
49
110
Ödüller
1
LV
1

Kurdun kanı da kırmızı olmaz. Bir hafta fazlasıyla yeterli zaten juve üstü canlılarımı aşagi yukari o surede besliyorum. Kan olma ihtimali yok daha net bir resim atarmisin?

Maalesef yok.
Dişlerine baktıgımda hareketli kırmızı sıvı gördüm. Kurttan geldiğine neredeyse eminim.
Ancak kurt zaten hafif siyahtı. Yani aslında kurta dışarıdan bakıldığında kırmızı kan rengi olduğunu anlıyordum. Belki de yanılıyorum.
Ancak internetten baktığım yabancı kaynaklar kurt kan renginin değişiklik gösterdiğini söylüyor.

Yushlen

Kraliçe
Emektar
20 May 2021
389
369
275
Ödüller
5
20
LV
2

Maalesef yok.
Dişlerine baktıgımda hareketli kırmızı sıvı gördüm. Kurttan geldiğine neredeyse eminim.
Ancak kurt zaten hafif siyahtı. Yani aslında kurta dışarıdan bakıldığında kırmızı kan rengi olduğunu anlıyordum. Belki de yanılıyorum.
Ancak internetten baktığım yabancı kaynaklar kurt kan renginin değişiklik gösterdiğini söylüyor.

Dediğin gibi kurttan geliyordur muhtemelen videoyu şimdi izledim tarantulanın kanı kirmızı olsaydı dahi o şekilde akmazdı kurdu isirinca icinden fiskiran siviya benziyor kıvam olarak

byskai

Süper Majör
23 Şub 2022
222
49
110
Ödüller
1
LV
1

Dediğin gibi kurttan geliyordur muhtemelen videoyu şimdi izledim tarantulanın kanı kirmızı olsaydı dahi o şekilde akmazdı kurdu isirinca icinden fiskiran siviya benziyor kıvam olarak

Ayynen öyle. Kurtta aşırı kırmızı yoğun bir kan vardı. Acaba bu kurt kan rengi neye bağlı merak ettim.

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
984
492
325
Ödüller
13
LV
4

kurdun yataklığında ne var ve ne beslediniz en son sıvının rengi onlardan kaynaklıdır muhtemelen

nigrita

Majör
16 Ara 2021
108
53
75
LV
0

Yetkin büyük ihtimalle haklı, sanırım kurtlara karpuz verdin :). Karpuz demişken yavaştan karpuz mevsimi de geliyor bir ara karpuz yapayım serin serin oh :D

byskai

Süper Majör
23 Şub 2022
222
49
110
Ödüller
1
LV
1

Yetkin büyük ihtimalle haklı, sanırım kurtlara karpuz verdin :)

Yok hayır karpuz falan vermedim. Dümdüz yataklık. Büyümesinler diye çok fazla gıda vermiyorum. Zaten karpuz kırmızısı gibi değil. Bildiğin insan kanı gibi.

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,980
1,850
475
Ödüller
20
LV
5

Tarantulalar avını yakaladıktan sonra 2 farklı süreç uygular

1- avını sersemletip etkisiz hale getirecek zehiri enjekte eder
2- avını etkisiz hale getirdikten sonra sindirimini kolaylaştırması (yumuşak olması) için dokuları eritecek 2. zehiri enjekte eder

Zaten dikkat ederseniz ve benim gibi edenlerde vardır av tarantulanın ağzında iken bir süre sonra zehirin etkisi ile yem çürümeye ve koyu renge dönüşmeye başlar.. muhtemelen kurdun sıvısı ile tarantulanın zehiri birleşince çürümüş kurdun içinden koyu renkli bir sıvı ortaya çıkmış olabilir diye düşündüm..

Ayrıca @Yushlen arkadaşımızın dediği gibi tarantulaların kanı renksizdir ve bakır içerir bu sayede pıhtılaşmaz, ancak açık yara varsa ve kanama esnasında havadaki oksijen ile birleşirse mavi renge dönüşür..

Son düzenleme:

byskai

Süper Majör
23 Şub 2022
222
49
110
Ödüller
1
LV
1

Tarantulalar avını yakaladıktan sonra 2 farklı süreç uygular

1- avını sersemletip etkisiz hale getirecek zehiri enjekte eder
2- avını etkisiz hale getirdikten sonra sindirimini kolaylaştırması (yumuşak olması) için dokuları eritecek 2. zehiri enjekte eder

Zaten dikkat ederseniz ve benim gibi edenlerde vardır av tarantulanın ağzında iken bir süre sonra zehirin etkisi ile yem çürümeye ve koyu renge dönüşmeye başlar.. muhtemelen kurdun sıvısı ile tarantulanın zehiri birleşince çürümüş kurdun içinden koyu renkli bir sıvı ortaya çıkmış olabilir diye düşündüm..

Ayrıca @Yushlen arkadaşımızın dediği gibi tarantulaların kanı renksizdir ve bakır içerir bu sayede pıhtılaşmaz, ancak açık yara varsa ve kanama esnasında havadaki oksijen ile birleşirse mavi renge dönüşür..

Çok teşekkür ederim. İşin açığı biraz korkmuştum başta.

Users who are viewing this thread

Üst Alt