Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Sling sazimai tarantulam böyle duruyor

Solremp

Yumurta
10 May 2022
8
3
15
LV
0

Cımbızla bacaklarına hafifçe dokundum ama hareket etmiyor sebebi ne olabilir hiçbir sıkıntısı yoktu
20220517_204018.jpg
20220517_204013.jpg
20220517_204023.jpg

Benzer konular

byskai

Süper Majör
23 Şub 2022
222
49
110
Ödüller
1
LV
1

Cımbızla bacaklarına hafifçe dokundum ama hareket etmiyor sebebi ne olabilir hiçbir sıkıntısı yoktuEkli dosyayı görüntüle 14576Ekli dosyayı görüntüle 14577Ekli dosyayı görüntüle 14578

Fazla stresli gözüküyor ve abdomeni fazla şişik. Acaba dekor vs var mı ? Abdomeni zedelenmiş olabilir. Ayrıca biraz daha dokunur musunuz tarantulalar bazen dokunmalara hiç tepki vermeyebiliyor. Birazcık daha hafifçe dürtün

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Solremp

Yumurta
10 May 2022
8
3
15
LV
0

Fazla stresli gözüküyor ve abdomeni fazla şişik. Acaba dekor vs var mı ? Abdomeni zedelenmiş olabilir. Ayrıca biraz daha dokunur musunuz tarantulalar bazen dokunmalara hiç tepki vermeyebiliyor. Birazcık daha hafifçe dürtün

Yok özellikle dekor koymadım abdomeninde herhangi bir yaralanma yok, dokundum ittirdim tepki vermiyor bilmiyorum neden stres yapsın ki çok rahatsız da etmiyorum :/

byskai

Süper Majör
23 Şub 2022
222
49
110
Ödüller
1
LV
1

Yok özellikle dekor koymadım abdomeninde herhangi bir yaralanma yok, dokundum ittirdim tepki vermiyor bilmiyorum neden stres yapsın ki çok rahatsız da etmiyorum :/

O zaman muhtemelen kabukta.

byskai

Süper Majör
23 Şub 2022
222
49
110
Ödüller
1
LV
1

Şimdi baktım da hiçbir şey olmamış gibi yürüyor anlamadım... değişik

Sazimailer bence de biraz değişik. Evdeki lpm ve chromatusum cımbıza canlı yeme direkt tepki veriyor yavaş yavaş yürüyolar ya da yemi kapıyorlar sazimaiyim ise çoğu zaman tık yok tepki vermiyor ve ardından hızlıca koşuyor. Canlıların karakteri ile ilgili olan bir durum bence.

Solremp

Yumurta
10 May 2022
8
3
15
LV
0

Sazimailer bence de biraz değişik. Evdeki lpm ve chromatusum cımbıza canlı yeme direkt tepki veriyor yavaş yavaş yürüyolar ya da yemi kapıyorlar sazimaiyim ise çoğu zaman tık yok tepki vermiyor ve ardından hızlıca koşuyor. Canlıların karakteri ile ilgili olan bir durum bence.

Gerçekten de öyle, ben yemi koyuyorum beş dakika falan uğraşıyorum yemiyor alıyorum, bazen yemi içinde bırakmak zorunda kalıyorum yemesi için. Çok dengesiz canlılar cidden

byskai

Süper Majör
23 Şub 2022
222
49
110
Ödüller
1
LV
1

Gerçekten de öyle, ben yemi koyuyorum beş dakika falan uğraşıyorum yemiyor alıyorum, bazen yemi içinde bırakmak zorunda kalıyorum yemesi için. Çok dengesiz canlılar cidden

Bendeki geleli 1 hafta oluyor denemediğim yol kalmadı yemiyor. Canlı yemi öldürüp içinde bırakıyorum yine yemiyor.
Biraz dengesiz canlılar cidden. Davranışları diğer tarantulalara göre bir hayli farklı

Solremp

Yumurta
10 May 2022
8
3
15
LV
0

Bendeki geleli 1 hafta oluyor denemediğim yol kalmadı yemiyor. Canlı yemi öldürüp içinde bırakıyorum yine yemiyor.
Biraz dengesiz canlılar cidden. Davranışları diğer tarantulalara göre bir hayli farklı

Slkdpekcğsmx vallahi ya, bir yolunu bulursan söyle lütfen. Diğerlerini beslerken sıkıntı yok ama sazimainin kapağını açarken bi tereddüt ediyorum, aldığıma pişmanım biraz :(

byskai

Süper Majör
23 Şub 2022
222
49
110
Ödüller
1
LV
1

Slkdpekcğsmx vallahi ya, bir yolunu bulursan söyle lütfen. Diğerlerini beslerken sıkıntı yok ama sazimainin kapağını açarken bi tereddüt ediyorum, aldığıma pişmanım biraz :(

Ben pişman değilim de yemiyor resmen. Aşırı mutsuz ediyor bu durum beni.
Ölü yem vs farketmez tek derdim yesin.
Bu arada sizin canlınızın abdomeni gayet büyük. Yememesi normal ama benimkinin abdomeni de ufak.

Solremp

Yumurta
10 May 2022
8
3
15
LV
0

Ben pişman değilim de yemiyor resmen. Aşırı mutsuz ediyor bu durum beni.
Ölü yem vs farketmez tek derdim yesin.
Bu arada sizin canlınızın abdomeni gayet büyük. Yememesi normal ama benimkinin abdomeni de ufak.

Evet işte can sıkıcı bi durum, valla sürüngen falan olsa zorla yedirirsin ama tarantula olunca elinden bir şey de gelmiyor, umarım kısa bi süre içinde yer :(
Bende maculata cambridgei vesaire çok az yiyor, en çok albopilosus yiyor fazla ilginç geliyor

byskai

Süper Majör
23 Şub 2022
222
49
110
Ödüller
1
LV
1

Evet işte can sıkıcı bi durum, valla sürüngen falan olsa zorla yedirirsin ama tarantula olunca elinden bir şey de gelmiyor, umarım kısa bi süre içinde yer :(
Bende maculata cambridgei vesaire çok az yiyor, en çok albopilosus yiyor fazla ilginç geliyor

Ben son çare olarak 1 hafta daha ölü yem ile beslemeyi deneyeceğim eğer yine yemezse un kurdu sevmiyor diyeceğim. Daha hareketli yemlere yöneleceğim. Tartara cırcır böceği gibi

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,980
1,850
475
Ödüller
20
LV
5

Zemin aşırı nemli ayrıca tünel kazmaya yuva yapmaya çalışıyor olabilir torfun varsa biraz torf ekle o zeminde olmaz

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
986
494
325
Ödüller
13
LV
4

fotoğrafta oldukça stresli görünüyor sadece dürtmek vs yerine kendi haline bırakmalısınız abdomeni oldukça iri yememesi konusunda endişe edecek hiçbir şeyiniz yok kabuk attıktan sonra besleyebilirsiniz
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

bakımdaki pürüzler iştahı, büyüme hızını vs etkiliyor burada erastesin dediği gibi fazla nemli oluşu vs etken diğer canlılarınız da böyle şeylerden dolayı iştahsızdır muhtemelen

byskai

Süper Majör
23 Şub 2022
222
49
110
Ödüller
1
LV
1

fotoğrafta oldukça stresli görünüyor sadece dürtmek vs yerine kendi haline bırakmalısınız abdomeni oldukça iri yememesi konusunda endişe edecek hiçbir şeyiniz yok kabuk attıktan sonra besleyebilirsiniz
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

bakımdaki pürüzler iştahı, büyüme hızını vs etkiliyor burada erastesin dediği gibi fazla nemli oluşu vs etken diğer canlılarınız da böyle şeylerden dolayı iştahsızdır muhtemelen

Hocam aynı sorun bende de vardı nemi baya normaldi. Bir kaç yabancı foruma daha baktım onlarda da bu durum varmış. Sadece ölü yem yiyor ama sorun değil. Özellikle sling evrelerinde sazimailerde bu durum normal galiba. Youtubedan baktıgımda bile sling sazimaileri ölü un kurtları ile besliyorlar. Belki de şansadır ve tamamen canlıların karakterindendir. Ama evet nem biraz fazla

19 May 2022
49
15
30
LV
0

böyle konuları seviyorum şimdi tarantula hakkında bilgi edindim ve iyi muhabbet geçmiş uzun zamandır böyle uzun muhabbetler yer yer iyi bilgilerin olduğu konular göremiorum

Users who are viewing this thread

Üst Alt