Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Sling tarantulam kabukta mı acaba yem yemiyor.

byskai

Süper Majör
23 Şub 2022
222
49
110
Ödüller
1
LV
1

67489E16-68A0-4B96-A00D-E2041C2F9A35.jpeg
Arkadaşlar sling tarantulam tam 2 haftadır yem yemiyor.
Abdomen büyüklüğü gayet iyi ama kabukta mı acaba ? Ondan mı yemiyor endişelenmeli miyim ? Verdiğim yem ise mikro un kurdu ve cidden küçük öncesinde 3 günde bi yem yerdi. Ancak son 2 haftadır yemiyor.
Eğer kabuktaysa 3-4 günde bi yemleme denemeye devam etmeli miyim nasıl bir yol izlemeliyim.

Ekli dosyalar

• D86896D6-E6A2-43B4-8182-0FA013FC491C.jpeg
    D86896D6-E6A2-43B4-8182-0FA013FC491C.jpeg
    385.9 KB · Görüntüleme: 160

Benzer konular

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
989
497
325
Ödüller
13
LV
4

Kabukta gibi durmuyor nemi biraz arttırabilirsiniz

byskai

Süper Majör
23 Şub 2022
222
49
110
Ödüller
1
LV
1

Kabukta gibi durmuyor nemi biraz arttırabilirsiniz

Nemi bugün artırdım.
Eski yuvasında mite vardı yuvasını değiştirdim ondan bir kaç gün az nemlendirme yaptım.
Yeni yuvasına alışamamış da olabilir.
Bugün güzel bir nemlendirme yaptım. Pazar günü bir daha yemleme deneyeceğim umarım yer. Ortam sıcaklığı 22-23 derece

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

OkeaN

Yumurta
6 Ocak 2022
38
38
15
LV
0

bir süre gözden uzak, elinizin gitmeyeceği bir yerde bırakırsanız kabı canlı ortama daha çabuk adapte olacaktır.Abdomeni yeterli büyüklükte 1 hafta beslenmese hiç bir sıkıntı çıkmayacaktır.

byskai

Süper Majör
23 Şub 2022
222
49
110
Ödüller
1
LV
1

bir süre gözden uzak, elinizin gitmeyeceği bir yerde bırakırsanız kabı canlı ortama daha çabuk adapte olacaktır.Abdomeni yeterli büyüklükte 1 hafta beslenmese hiç bir sıkıntı çıkmayacaktır.

Çok teşekkür ediyorum.
2 haftadır yem yemiyor ama acaba daha ne kadar böyle aç aç dayanabilir merak ettim.

OkeaN

Yumurta
6 Ocak 2022
38
38
15
LV
0

Çok teşekkür ediyorum.
2 haftadır yem yemiyor ama acaba daha ne kadar böyle aç aç dayanabilir merak ettim.

Abdomeni kabuğu atlatabilecek kadar büyük görünüyor, bir sıkıntı çıkaracağını düşünmüyorum.

byskai

Süper Majör
23 Şub 2022
222
49
110
Ödüller
1
LV
1

Abdomeni kabuğu atlatabilecek kadar büyük görünüyor, bir sıkıntı çıkaracağını düşünmüyorum.

Çok teşekkür ediyorum.
O zaman ben bi 5 gün kendi haline bırakayım 5 gün sonra tekrar yemlemeyi deneyeyim

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,986
1,858
475
Ödüller
20
LV
5

Çok teşekkür ediyorum.

Slingler özellikle L1-2 evrelerinde biraz nazlı oluyorlar L3 ten sonra ve kabuk attıkça biraz daha iştahlı olurlar ayrıca Tarantulalar yem konusunda oldukça dayanıklı canlılardır bu durumda endişe edilecek birşey yok 3-4 ay yem yemeyen ve bu sürede birde kabuk atan slinglerim oldu.. nem eksik olmasın yeter :)
merakını gidermek içinde şöyle bir bilgi paylaşayım yem yemeden en süre aç duran bir tarantula 2 sene 3 ay ile kayıtlara geçmiştir

byskai

Süper Majör
23 Şub 2022
222
49
110
Ödüller
1
LV
1

Slingler özellikle L1-2 evrelerinde biraz nazlı oluyorlar L3 ten sonra ve kabuk attıkça biraz daha iştahlı olurlar ayrıca Tarantulalar yem konusunda oldukça dayanıklı canlılardır bu durumda endişe edilecek birşey yok 3-4 ay yem yemeyen ve bu sürede birde kabuk atan slinglerim oldu.. nem eksik olmasın yeter :)
merakını gidermek içinde şöyle bir bilgi paylaşayım yem yemeden en süre aç duran bir tarantula 2 sene 3 ay ile kayıtlara geçmiştir

Çok çok çok teşekkür ediyorum içimi çok rahatlattınız bu konuda korktuğumu biliyosunuz.
Tarantulaların aç yaşayabildiğini biliyorum ama iş sling olunca o konuda biraz çekiniyorum sonuçta bebek tarantula adult kadar aç yaşayamaz gibi geliyor. Nemi eksik etmiyorum düzenli 4 günde bir torfun yarısını ıslatırım

Users who are viewing this thread

Üst Alt