Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Sling terrarium

Arjin doğan

Yumurta
27 Nis 2023
12
1
15
LV
0

L1 ağaç türü versicolorum var..
Küçük kaplarda beslenmesi gerektiğini biliyorum ama nemlendirirken veya küf oluşmuşsa alırken zorluk yaşıyorum kap küçük diye starbucksın bardaklarından kullansam sorun olurmu çok büyük gelirmi çok sorun teşkil eder mi ?
Yabancı sitelerde gördüm l1-l2 besliyorlardı bardakta gene de sorayım emin olayım dedim yardımcı olursanız sevinirim

Benzer konular

theby

Yumurta
3 Şub 2023
34
5
15
LV
0

Canlıyı, şuanki terrariumun ve kullanmak istediğiniz terrariumu atarsanız daha doğru karar verebiliriz.

Arjin doğan

Yumurta
27 Nis 2023
12
1
15
LV
0

L1 ağaç türü versicolorum var..
Küçük kaplarda beslenmesi gerektiğini biliyorum ama nemlendirirken veya küf oluşmuşsa alırken zorluk yaşıyorum kap küçük diye starbucksın bardaklarından kullansam sorun olurmu çok büyük gelirmi çok sorun teşkil eder mi ?
Yabancı sitelerde gördüm l1-l2 besliyorlardı bardakta gene de sorayım emin olayım dedim yardımcı olursanız sevinirim
801FA0AB-377C-4A81-A2EE-3B7B0F54C747.jpeg

Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Bardak bu toprağı biraz fazla koysam dallarla filan olur bence

Canlıyı, şuanki terrariumun ve kullanmak istediğiniz terrariumu atarsanız daha doğru karar verebiliriz.
image.jpg

801FA0AB-377C-4A81-A2EE-3B7B0F54C747.jpeg

Bardak bu toprağı biraz fazla koysam dallarla filan olur bence

image.jpg
Kürdan kutusunda bakıyorum şuan

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,984
1,856
475
Ödüller
20
LV
5

Şu anki kabı biraz ufak fakat paylaştığın bardakta çok büyük 4-5 kabuktan sonra bardağa geçebilirsin.. zaten sling evrlerinde ağlarını olabildiğince en üst tarafa örüp yuva yaparlar.. canlının kabuk atacağı bir alan olması yeterli bunun kararını sen kendin vereceksin ben 100ml idrar kabında bakıyorum.. ayrıca nem olayına dikkat etmelisin ve yeterli havalandırma deliği varsa küf ve mite olmaz.. kürdan parçalarını al derim yakında küf yapmaya başlarlar.. plastik pipet veya bitki kullan

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
987
496
325
Ödüller
13
LV
4

havalandırma çok az nem çok fazla ve kürdan vs koymuşsunuz küf normal bu şekilde giderse canlınız yüksek ihtimalle ölebilir hassas bir tür çok acil araştırma yapmalısınız canlıyı almadan önce yapmalıydınız bunu tom moranın tür için videosunu izleyin ve internette yazısını okuyun sorunuz olursa tekrar sorun burdan yardım ederiz yarın ilk iş yapın bunları

Arjin doğan

Yumurta
27 Nis 2023
12
1
15
LV
0

havalandırma çok az nem çok fazla ve kürdan vs koymuşsunuz küf normal bu şekilde giderse canlınız yüksek ihtimalle ölebilir hassas bir tür çok acil araştırma yapmalısınız canlıyı almadan önce yapmalıydınız bunu tom moranın tür için videosunu izleyin ve internette yazısını okuyun sorunuz olursa tekrar sorun burdan yardım ederiz yarın ilk iş yapın bunları
Hocam zaten nem seviyor ayrıca içi çok nemli değil yani otomatikmen öyle gözüküyor kap küçük çünkü…
Bugün kabı değiştirdim biraz daha büyüttüm delikleri biraz daha fazla açtım ve yapay bitki koydum içine küflenmez büyük ihtimalle artık. Teşekkürler

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
987
496
325
Ödüller
13
LV
4

Hocam zaten nem seviyor ayrıca içi çok nemli değil yani otomatikmen öyle gözüküyor kap küçük çünkü…
Bugün kabı değiştirdim biraz daha büyüttüm delikleri biraz daha fazla açtım ve yapay bitki koydum içine küflenmez büyük ihtimalle artık. Teşekkürler
fazla nem gerektiren bir tür değil ve attığınız fotoğraftaki nem çok fazla torfun nemli değil ıslak olduğu gözüküyor
fazla nem değil bol havalandırma, çapraz havalandırma isteyen bir tür bu az nemle de idare edebiliyor hobideki bu türün genelde ölme sebebi sizin attığınız kaptaki gibi az havalandırma ve fazla nemden kaynaklı bu tür ile uzun tecrübeme var attığınız şekilde bakmaya devam edersiniz ölmesi olası anlaşılan daha hobide yenisiniz daha başta yazık olmasın canlınıza

Son düzenleme:

Users who are viewing this thread

Üst Alt