Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Solenopsis Fugax Kraliçem

Efe_4534

Yumurta
10 Ocak 2022
31
5
15
LV
0

Merhabalar arkadaşlar bir Solenopsis Fugax Kraliçem var ısısını ve nemini ayarlayıp karanlık bir yere çektim Henüz elime ulaşalı 3 gün oldu internette düzgün bir kaynak bulamadım daha önce bu koloniye bakmış biri varsa yanıtlarsa çok sevinirim. 3 sorum var 1) ilk yumurta yada ilk işçisi ne zaman çıkar ? 2) İlk işçiye kadar Beslemeye gerek var mı ? 3) Test tüpü içinde sıcaklık ve nem nasıl olmalı ? Şimdiden cevaplar için teşekkür ederim.

Benzer konular

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,980
1,850
475
Ödüller
20
LV
5

Herşey ortam şartlarına bağlı sıcaklık ne kadar iyi stress seviyesi ne kadar az olursa yumurta ve işçi çıkma süresi kısalacaktır.. normal şartlarda 20 derecenin altına düşen sıcaklıkta kış uykusuna yatarlar sen ısıyı 25 derece civarlarında tutman lazım ve çok sık kontrol etme haftada bir çok sarsmadan kontrol etmen yeterli.. evet işçi çıkana kadar besleme yapmana gerek yok..

Efe_4534

Yumurta
10 Ocak 2022
31
5
15
LV
0

Herşey ortam şartlarına bağlı sıcaklık ne kadar iyi stress seviyesi ne kadar az olursa yumurta ve işçi çıkma süresi kısalacaktır.. normal şartlarda 20 derecenin altına düşen sıcaklıkta kış uykusuna yatarlar sen ısıyı 25 derece civarlarında tutman lazım ve çok sık kontrol etme haftada bir çok sarsmadan kontrol etmen yeterli.. evet işçi çıkana kadar besleme yapmana gerek yok..
22 derece sağlayabildim sıkıntı olur mu kraliçe için şimdilik ?

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,980
1,850
475
Ödüller
20
LV
5

22 derece sağlayabildim sıkıntı olur mu kraliçe için şimdilik ?
Bi iki derece daha artabilirsen ideal ama şimdiki değerde yeterli sorun olmaz sadece bir sonraki yumurta ve işçi sürecini 5-10 gün uzatır :)

captain

Media
5 May 2021
173
43
55
LV
0

eğer satın aldıysan bence bundan sonra yumurtasız veya işçisiz kraliçe satın almamanı öneririm.

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,980
1,850
475
Ödüller
20
LV
5

evet satın aldım yumurtasız ve işçisiz geldi ama neden öyle almam daha iyi oluyor ?
Çiftleşmeme ihtimal olduğu için normalde bu türler yazın uçar eğer şimdiye kadar yumurta ve işçisi yoksa çiftleşmemesi ihtimaller arasında

Efe_4534

Yumurta
10 Ocak 2022
31
5
15
LV
0

Çiftleşmeme ihtimal olduğu için normalde bu türler yazın uçar eğer şimdiye kadar yumurta ve işçisi yoksa çiftleşmemesi ihtimaller arasında
Bilemiyorum marka ismi vermeyeyim ama baya bilinen bir yerden aldım yani alımı bir şahıstan gerçekleştirmedim sorarım işçisi 2-30 gün içinde çıkmazsa, tekrardan bilgiler için teşekkürler.

Efe_4534

Yumurta
10 Ocak 2022
31
5
15
LV
0

O baya bilinen yer Mehmet Demirtaş veya uawsa geçmiş olsun şimdiden
Hadi ya uaw dan almıştım diyim bari daha önce sadece geçen yaz messor st. yakalayabilmiştim o yüzden pek bilgim yok satıcılarla alakalı olmadı bir daha tercih etmem. Teşekkürler bilgi için inşallah çiftleşmiştir ne diyim

captain

Media
5 May 2021
173
43
55
LV
0

bence satıcının güvenirliliğiyle bir alakası yok bu işin. çiftleşip çiftleşmediğni kimse bilemez( daha yuvadan uçmamış gibi belli kriterler haricinde ). ancak bekleyip sonuca göre anlaşılır.

Users who are viewing this thread

Üst Alt