Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Sopa ve yaprak bocek yumurtalari

Tqaho

Yumurta
18 Haz 2022
44
6
15
LV
0

Merhaba 3 yada 4 gun önce yumurtalar geldi
20230125_191954.jpg
10 adet kucuk delik var
1. Soru delikler fazla mı yani nemi çok kaçırır mi
2. Soru kapataki peçetede sıktığımda 4-5 damla gelicek kadar su pecetede dokunduğumda nemi hissedeceğim kadar su var bu yumurtalar için yeterlimi kutuda hiç buhar oluşmuyor
3. Soru yaprağı en sağlıklı şekilde nasıl dezenfekte edebilirim
Türler:extatosoma tiaratum,phylium phillippinicum
Bu arada fis fis yok bir sorun olurmu

Benzer konular

BATUFAN

Yumurta
7 Tem 2022
11
2
15
LV
0

Merhaba 3 yada 4 gun önce yumurtalar geldi Ekli dosyayı görüntüle 21721 10 adet kucuk delik var
1. Soru delikler fazla mı yani nemi çok kaçırır mi
2. Soru kapataki peçetede sıktığımda 4-5 damla gelicek kadar su pecetede dokunduğumda nemi hissedeceğim kadar su var bu yumurtalar için yeterlimi kutuda hiç buhar oluşmuyor
3. Soru yaprağı en sağlıklı şekilde nasıl dezenfekte edebilirim
Türler:extatosoma tiaratum,phylium phillippinicum
Bu arada fis fis yok bir sorun olurmu
aslında zor şekilde yumurtadan çıkan canlılar değil. 1-2kez kapta tamamen su kurumuştu ve canlıların çoğu buna rağmen çıkmıştı. Fısfız kullanırsan iyi olur, diğer türlü fazla su kaçırabilirsin. Fısfıs ile üzerlerine 4-5 kez sık 2 günde 1 . duruma bağlı olarak. Biraz daha delik açabilirsin, havasızlıktan küf oluşuyor yumurtalarda. Son olarak yaprağı oraya koymana gerek yok, yumurtalardan canlı çıkması zaman alıyor. Çıktığında fark edersin zaten, yaprağın orda durması anlamsız

Tqaho

Yumurta
18 Haz 2022
44
6
15
LV
0

aslında zor şekilde yumurtadan çıkan canlılar değil. 1-2kez kapta tamamen su kurumuştu ve canlıların çoğu buna rağmen çıkmıştı. Fısfız kullanırsan iyi olur, diğer türlü fazla su kaçırabilirsin. Fısfıs ile üzerlerine 4-5 kez sık 2 günde 1 . duruma bağlı olarak. Biraz daha delik açabilirsin, havasızlıktan küf oluşuyor yumurtalarda. Son olarak yaprağı oraya koymana gerek yok, yumurtalardan canlı çıkması zaman alıyor. Çıktığında fark edersin zaten, yaprağın orda durması anlamsız
Aldığımda abi çıkmaya başladı demişti fotoğraf attı bende o yüzden yaprak koydum birde kutuyu hep kapalı tutmuyorum o yüzden 10 delik açtım günde 1-2 defa acıyorum havalanma icin

Users who are viewing this thread

Üst Alt