Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

springtail nasıl üretilir, üremeleri icin nasil bir ortam olusturulmalı ?

HamitANT

Süper Majör
25 Nis 2020
212
86
140
LV
0

springtail üretmek icin nasil bir ortam hazirlanmalı ? bazı kaynaklarda tabana kömür koyuluyor üstünede degisik bir madde koyuluyor. sizin springtail sisteminiz varsa paylasirsaniz sevinirim ?

Benzer konular

kubilay kaplan

Asker
Emektar
Deneyimli Hobici
8 Haz 2020
210
213
180
Ödüller
5
LV
2

çok basit, bir teraryum yada plastik bir kabın tabanına 2 tane normal boy mangal kömürü üstüne birazcık torf yem olarak 1 tane prinç tanesi veya kedi - köpek maması ( 1 tane) ve 20-30 tane springtail. zaten küfle beslendikleri için vivariumlarda çok kullanışlı oluyorlar

HamitANT

Süper Majör
25 Nis 2020
212
86
140
LV
0

çok basit, bir teraryum yada plastik bir kabın tabanına 2 tane normal boy mangal kömürü üstüne birazcık torf yem olarak 1 tane prinç tanesi veya kedi - köpek maması ( 1 tane) ve 20-30 tane springtail. zaten küfle beslendikleri için vivariumlarda çok kullanışlı oluyorlar
kömürün üstüne ne kadar torf koymaliyim ? kömürün üstünü full gözükmeyecek şekilde kapatmalimiyim yada kömür gözükmeli mi

kubilay kaplan

Asker
Emektar
Deneyimli Hobici
8 Haz 2020
210
213
180
Ödüller
5
LV
2

dediğim gibi az çok az kömür gözükecek kadar .söylemeyi unuttum 1-2 cm su koymalıyız kaba

1600683241352.png

kubilay kaplan

Asker
Emektar
Deneyimli Hobici
8 Haz 2020
210
213
180
Ödüller
5
LV
2

sırasıyla
1.kabın yarısını dolduracak kadar kömür koyuyoruz.
2.üstüne 2 çay kaşığı toz torf koyuyoruz
3.1-2 cm olacak kadar su koyuyoruz
4. bir kaç gün sitemin oluşması için bekliyoruz.
5.sonra springtailleri ve yemi koyuyoruz . (y)

HamitANT

Süper Majör
25 Nis 2020
212
86
140
LV
0

sırasıyla
1.kabın yarısını dolduracak kadar kömür koyuyoruz.
2.üstüne 2 çay kaşığı toz torf koyuyoruz
3.1-2 cm olacak kadar su koyuyoruz
4. bir kaç gün sitemin oluşması için bekliyoruz.
5.sonra springtailleri ve yemi koyuyoruz . (y)
koydugum suyun rengi bulandı bir sorun olur mu veya bu durum normal mi ?

collector

Media
5 Ağu 2020
39
22
50
LV
0

koydugum suyun rengi bulandı bir sorun olur mu veya bu durum normal mi ?
Kömür tozundan bulanmıstır sorun olmaz bnmkiler kucuk bi kabın icnde duruyor komur ustune bir iki pirinc tanesi altına 1-2 parmak saf su kapagını kapat arada bir biriken carbondioksiti uzaklasıtırmak icn kapagını ac bukdr :)

enes☆

Kraliçe
Deneyimli Hobici
11 Tem 2020
911
555
375
Ödüller
12
LV
4

Valla kömür+su efsane düzenek yabancı madde girmediği sürece de mantar/küf oluşmuyor.

M.bybrt

Majör
24 Tem 2020
79
37
80
LV
0

Merakıma verin. Neden springtail üretmek istiyorsunuz. Canlı yem olarak mı kullanıyorsunuz?

enes☆

Kraliçe
Deneyimli Hobici
11 Tem 2020
911
555
375
Ödüller
12
LV
4

Merakıma verin. Neden springtail üretmek istiyorsunuz. Canlı yem olarak mı kullanıyorsunuz?
Birçok özelliği var hangisinden dolayı istiyor bilmiyorum.Ben formikaryum temizliği ve ayrı olarak strumigenys kraliçemin avlanması için isterim

M.bybrt

Majör
24 Tem 2020
79
37
80
LV
0

Ben ilk defa öğreniyorum bunu. Aslında çok yararlı olur ayrıntılı bilgi verirseniz (yaşam alanlarını kurmak, bakımı,vs). Bende yapabilirim. Diğer hobicilerin de öğrenmesini sağlamış olursunuz hem.

collector

Media
5 Ağu 2020
39
22
50
LV
0

Bende paludaryum,vivaryumlarım ve bagzı terraryumlarımda kullanıyorum son zamanlarda formikaryumlarımdada kullanamaya basladım mite olsusumunu engellemek icin birebir kuf olusumunuda engelliyor.

Users who are viewing this thread

Üst Alt