Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

sürüngen seçimi

ardaacar25

Pupa
24 Mar 2021
45
6
30
LV
0

herkese iyi günler birkaç haftadır leopard gecko ve bearded dragon hakkında araştırma yapıyorum ikisinden birini almak istiorum daha hiç sürüngen bakmadığım için ilk leopardla başlamayı düşünüyorum ama sadece 2 tür böcek beslemek istiyorum morio ve dubia diğer türleri eve kaçar çoğalır diye korkuyorum ailemde pek sıcak bakmaz 2 türle leopard gecko bakabilir miyim bilmedğimden foruma sorayım dedim bearded dragon büyüdükçe yeşillikte yediği için belki bir şekilde hallederim dedim ama ilk önceliğim leopard gecko sizce 2 çeşitle besleyebilir miyim cevaplayanlara teşekkür ederim.

Benzer konular

shagydigy

Pupa
28 Eki 2021
86
21
30
LV
0

genelde 3 tür önerilir moria dubia ve un kurdu ben dubia ve un kurdu ile besleme yapmaktayım leopasrd geckomu. Moria pahalı diye sıcak bakmıyorum :D. Bence beslenir yağ ve protein dengesini sağlarsın ve tecihim leopard geckodan yana bende sakallı ejder ile başlamak sitedim ailem sıcak bakmadı leopard gecko daha sevimli ve boyut olarak daha küçük olduğundan daha doğru bi seçim olacaktır

ardaacar25

Pupa
24 Mar 2021
45
6
30
LV
0

Gecko besleyen ve üreten birisi olarak leopard geckoyu öneririm. Hem masrafı daha az, hem fazla yer kaplamıyor ve giriş seviyesi için belki de Dünyaki en uygun sürüngen diyebilirim.
Bakım hakkında sorularınız için aşağıya rehberleri bırakıyorum. İyi hobiler.

yazılarınızı okudum gerçekten çok yararlı bilgiler emeğinize sağlık fakatr benim 2 sorum daha var ben morio kurdu un kurdundan daha sağlıklı diye duydum sizce öyle mi bir fark yok mu 2. sorum siz multi vitamin d3 ve d3süz kalsiyum suplementleri için hangi markaları kullanıyorsunuz link koyabilir misiniz
genelde 3 tür önerilir moria dubia ve un kurdu ben dubia ve un kurdu ile besleme yapmaktayım leopasrd geckomu. Moria pahalı diye sıcak bakmıyorum :D. Bence beslenir yağ ve protein dengesini sağlarsın ve tecihim leopard geckodan yana bende sakallı ejder ile başlamak sitedim ailem sıcak bakmadı leopard gecko daha sevimli ve boyut olarak daha küçük olduğundan daha doğru bi seçim olacaktır
teşekkür ederim dikkate alacağım:D

ardaacar25

Pupa
24 Mar 2021
45
6
30
LV
0

Ben ikisini de kullanıyorum lakin un kurduna fazla abanmıyorum. Morio ve dubia, Morio ve tartara veya morio ve lobster gibi ikililerle besleyebilirsiniz. Ama unutulmamalıdır ki Yem çeşitliliği ne kadar fazla olursa canlınızın sağlığı o kadar iyi olur. D3 lü kalsiyum ve Multivitamin kullanıyorum bu ikisi canlıyı götürüyor zaten marka olarak exo terra yı tercih ediyorum Ankara canlı yem sitesinden bulabilirsiniz.
ankara canlı yemin sitesinde bulamadım eskiden vardı galiba

Tnakrebs

Media
11 Ağu 2021
173
45
55
LV
0

Aynı Durum knk ilk bende istedim sakallı ailem korkunç dedi .D

Users who are viewing this thread

Üst Alt