Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Tarantula arıyorum

axily

Yumurta
18 Tem 2023
13
0
5
LV
0

merhaba, tarantula hobisine başlamak istiyorum uzun bir süredir dolayısıyla başlangıç türü bir tarantula arıyorum. facebook gruplarında dolaşıyorum 1 aydır fakat asla bir şey bulamadım. sling ve başlangıç türü bir tarantula arıyorum. istanbuldayım, önceliğim istanbul içerisinde elden teslim almak fakat kargo ile teslimata da açığım.

iletişim adreslerim

whatsapp: +90 542 386 04 75
discord: axily

Benzer konular

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,983
1,854
475
Ödüller
20
LV
5

Başlangıç türü diye birşey yoktur cesaret ve bilgi vardır yeterli araştırma yapıp türler hakkında bilgi sahibi olursan istediğin türleri alıp bakmanda sıkıntı yok ve yer türlerinde muhtemelen sana grammostola pulchripes veya Tliltocatl albopilosus veya Brachypelma ailesi önerecekler sende bir süre sonra bunlar yavaş büyüyor kabuk atmıyor vs diye konu açacaksın sonra başka türlere yöneleceksin arayışa gireceksin 1.5 sene sonra bir bakmışsın 10 tane tarantulan olmuş yada tam tersi 1-2 tane yavaş büyüyen tür olduğunda sıkılacaksın 6-7 ay sonra satmaya karar vereceksin :) mesala Murinus gibi hızlı ve iştahlı bir tür 2 senede adult olabiliyorken Brachypelma türleri 5 senede adult olur

Bir diğer konu ise iyice araştırmanı bilgi sahibi olmanı isterim çünkü 200 lirayada sling tarantula var 1000 lirayada 1500 lirayada

axily

Yumurta
18 Tem 2023
13
0
5
LV
0

Başlangıç türü diye birşey yoktur cesaret ve bilgi vardır yeterli araştırma yapıp türler hakkında bilgi sahibi olursan istediğin türleri alıp bakmanda sıkıntı yok ve yer türlerinde muhtemelen sana grammostola pulchripes veya Tliltocatl albopilosus veya Brachypelma ailesi önerecekler sende bir süre sonra bunlar yavaş büyüyor kabuk atmıyor vs diye konu açacaksın sonra başka türlere yöneleceksin arayışa gireceksin 1.5 sene sonra bir bakmışsın 10 tane tarantulan olmuş yada tam tersi 1-2 tane yavaş büyüyen tür olduğunda sıkılacaksın 6-7 ay sonra satmaya karar vereceksin :) mesala Murinus gibi hızlı ve iştahlı bir tür 2 senede adult olabiliyorken Brachypelma türleri 5 senede adult olur

Bir diğer konu ise iyice araştırmanı bilgi sahibi olmanı isterim çünkü 200 lirayada sling tarantula var 1000 lirayada 1500 lirayada
Biraz mesai yaptım üzerinde reptula'dan çıkamaz hale geldim hatta tarantula bakmaktan.. Chromatopelma aile çok hoşuma gidiyor, keza caribena versicolor da öyle fakat başlangıç için uygun mudur emin olamadım. Murinus çok fazla satan var fakat çok saldırgan ve zehri yüksek bir tür olduğu için son sıralarımda. Bana çoğu kişi başlangıç olarak smyths ve lp önermişti, onları da inceledim. Önerilen veya teklif edilen türün önce forumlardaki bilgilerine sonra da youtube videolarına bakıyorum, en azından belirli bir fikrim oluşuyor.

Belki de gelip geçici bir hevestir, şu anlık 1 aydır içimde olan bir heves daha ne kadar devam edecek bakalım.

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,983
1,854
475
Ödüller
20
LV
5

Daha fazla bilgi ve araştırma için https://www.mymonsters.co.za
Veya YouTube
Tarantula collective
The dark den

Forumda geçen hafta Tliltocatl vagans sling ilanı açılmış bence orta düzeyde beslenecek bir canlı ki kendimde bir dişi Vagans sahibiyim iştahı ve büyümesi seni yormaz hevesini kırmaz
Aynı şekilde Chromatopelma cyneopubescens de şu aralar slingini bulmak zor fakat çok hızlı iştahlı ve hızlı büyür

Users who are viewing this thread

Üst Alt