Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Tarantula kabuk sonrası death curl duruşu.

byskai

Süper Majör
23 Şub 2022
222
49
110
Ödüller
1
LV
1

Arkadaşlar selam canlım 2 gün önce kabuk attı. Her şey normaldi yem denemesi vs yapmadım. Herhangi bir uzuvu da eksik çıkmadı.
Fakat bugün baktıgımda deadcurl duruşu yaptıgını fark ettim. Nemi vs her şeyi yerindeydi. Kabını elime aldığımda hemen duruşunu bozdu ve hareketlenmeye normal yürümeye başladı. Yürüyüşü hızı vs her şey normal. Deadcurl duruşundaki bir tarantula böyle hareketli olabilir mi ? Ya da yeni kabuk atmış bir tarantula deadcurl sandıgımız bir pozisyonda eklemlerini açıyor olabilir mi ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Benzer konular

Yushlen

Kraliçe
Emektar
20 May 2021
389
369
275
Ödüller
5
20
LV
2

Merhaba dediğiniz şey death curl değil özellikle yeni kabuk atmış canlılar uzuvlarını tam istediği gibi kontrol edemiyor dururlarken bacakları içe doğru katlanabiliyor. Bacakların tamamiyle karıncalandığında adım atmakta zorlandiğini düsün

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
986
494
325
Ödüller
13
LV
4

anlattığınız kadarıyla gördüğünüz şey deathcurl değilmiş preening olabilir

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,980
1,850
475
Ödüller
20
LV
5

Kabuk sonrası sinirleri ve uzuvları çok yumuşak olduğundan normale dönmesi 2-3 günü alabilir bazen bacaklarını karnına doğru çekerek bu pozisyonda dinlenerek beklerler.. death curldeki bir canlı çok zor haraket eder dediğiniz gibi hızlı ve normal yürüyüş sergilemez..

byskai

Süper Majör
23 Şub 2022
222
49
110
Ödüller
1
LV
1

anlattığınız kadarıyla gördüğünüz şey deathcurl değilmiş preening olabilir

İnternetten baktım muhtemelen dediğiniz gibi. Canlı sling olduğu görmesi de zorlaşıyor direkt deadcurl sandım ben de. Ama kabını elime aldığım gibi hareketlendi

byskai

Süper Majör
23 Şub 2022
222
49
110
Ödüller
1
LV
1

Kabuk sonrası sinirleri ve uzuvları çok yumuşak olduğundan normale dönmesi 2-3 günü alabilir bazen bacaklarını karnına doğru çekerek bu pozisyonda dinlenerek beklerler.. death curldeki bir canlı çok zor haraket eder dediğiniz gibi hızlı ve normal yürüyüş sergilemez..

Çok teşekkür ediyorum. Canlı kabuk dönemi falan derken 1 aydır yem yemiyodu. Kabuk öncesinde abdomeni büyüktü kabuk attı haliyle Abdomeni de küçüldü. Dedim herhalde açlıktan deadcurl pozisyonuna girdi. Canlıyı çok da rahatsız etmeden kabını elime aldım elime almamla harekete geçmesi bir oldu sanırım bir saat falan oluyor bir saattir tamamen normal duruyor. Eğer bir canlımızdan deadcurl şüphesi duyarsak çok az ya da hiç hareket etmeyeceğini de öğrenmiş oldum sayenizde. Çok teşekkür ediyorum

Yushlen

Kraliçe
Emektar
20 May 2021
389
369
275
Ödüller
5
20
LV
2

Çok teşekkür ediyorum. Canlı kabuk dönemi falan derken 1 aydır yem yemiyodu. Kabuk öncesinde abdomeni büyüktü kabuk attı haliyle Abdomeni de küçüldü. Dedim herhalde açlıktan deadcurl pozisyonuna girdi. Canlıyı çok da rahatsız etmeden kabını elime aldım elime almamla harekete geçmesi bir oldu sanırım bir saat falan oluyor bir saattir tamamen normal duruyor. Eğer bir canlımızdan deadcurl şüphesi duyarsak çok az ya da hiç hareket etmeyeceğini de öğrenmiş oldum sayenizde. Çok teşekkür ediyorum

1 ay ac kalmayla hicbir tarantula olmez

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,980
1,850
475
Ödüller
20
LV
5

D

Death curl açlıktan değil susuzluktan ve nemsizlikten kaynaklanır.. tarantulalar uzuvlarını kullanmak ve haraket ettirmek için sıvı basınç uygular yani hidrolik bir sistem gibi düşünün bu yüzden yemden çok su ve neme ihtiyaç duyarlar.. uzun süre aç kalabilirler 6 ay yem yemeyen tarantulalara şahit oldum açlıktan ölmezler ama eğer susuz ve nemsiz kalırlarsa muhtemelen ölümle sonuçlanır :)

byskai

Süper Majör
23 Şub 2022
222
49
110
Ödüller
1
LV
1

D
Death curl açlıktan değil susuzluktan ve nemsizlikten kaynaklanır.. tarantulalar uzuvlarını kullanmak ve haraket ettirmek için sıvı basınç uygular yani hidrolik bir sistem gibi düşünün bu yüzden yemden çok su ve neme ihtiyaç duyarlar.. uzun süre aç kalabilirler 6 ay yem yemeyen tarantulalara şahit oldum açlıktan ölmezler ama eğer susuz ve nemsiz kalırlarsa muhtemelen ölümle sonuçlanır :)

Tarantulam nemsiz değil. Ama susuz mu bilemiyorum çünkü herhangi bir su kabı yok.
Gerekli suyu topragındaki nemden alacağını düşünüyorum.
Henüz Çok ufak olduğu için boyutuna uygun su kabı bulamadım :/ keşke şöyle 3d yazıcısı olan birileri olsa da slingler için su kabı üretimi olsa

Yushlen

Kraliçe
Emektar
20 May 2021
389
369
275
Ödüller
5
20
LV
2

Tarantulam nemsiz değil. Ama susuz mu bilemiyorum çünkü herhangi bir su kabı yok.
Gerekli suyu topragındaki nemden alacağını düşünüyorum.
Henüz Çok ufak olduğu için boyutuna uygun su kabı bulamadım :/ keşke şöyle 3d yazıcısı olan birileri olsa da slingler için su kabı üretimi olsa

su ihtiyacini yedigi besinlerdeki sivilardan ve yaptiginiz fisfislardaki sum damlaciklarindan karsilayabilir isterseniz nemi dusurup ilac kutusunu su kabi olarak kullanabilirsiniz veya nemi dusurmeyip su kabi ihtiyacini da ortadan kaldirirsiniz canli 5-6 cm yi gectikten sonra su kabi kullanmak gerekir

byskai

Süper Majör
23 Şub 2022
222
49
110
Ödüller
1
LV
1

su ihtiyacini yedigi besinlerdeki sivilardan ve yaptiginiz fisfislardaki sum damlaciklarindan karsilayabilir isterseniz nemi dusurup ilac kutusunu su kabi olarak kullanabilirsiniz veya nemi dusurmeyip su kabi ihtiyacini da ortadan kaldirirsiniz canli 5-6 cm yi gectikten sonra su kabi kullanmak gerekir

Fısfıs yöntemiyle değil de şırınga ile doğrudan torfu ıslatıyorum ben. Bu yüzden kap kenarında vs su damlacığı maalesef olmuyor. Direkt topraktan veya havadaki nemden kendi alır diye düşünüyordum. İlaç kutusu tam olarak nasıl orasını anlayamadım

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,980
1,850
475
Ödüller
20
LV
5

Şimdilik su kabına gerek yok 2-3 kabuk sonra L5 te felan plastik su şişesi kapağını su kabı olarak kullanırsın.. yukarıda arkadaşın dediği gibi su ve sıvı ihtiyacını canlı yemler den karşılıyor çok zor durumda kalırsa abdomenin altında bulunan akciğer kapakçıklarından nemli topraktan su ihtiyacının birazını karşılar..

CzrElektronik

Yumurta
1 Şub 2022
46
22
15
LV
0

Fısfıs yöntemiyle değil de şırınga ile doğrudan torfu ıslatıyorum ben. Bu yüzden kap kenarında vs su damlacığı maalesef olmuyor. Direkt topraktan veya havadaki nemden kendi alır diye düşünüyordum. İlaç kutusu tam olarak nasıl orasını anlayamadım

Haplarin plastik kutusundan bahsediyor. Yuvarlak bir ufak hap plastigini kesip su kabi olarak kullananlar var tabi iyi dezenfekte edilmesi lazım. @Erastes Hocamın da dediği gibi şuan su kabına gerek yok.

Users who are viewing this thread

Üst Alt