Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Tarantula kar için altarnetif yem var mı?

Muammi

Media
16 Ağu 2022
180
11
55
LV
0

Selamlar ben tarantula hobisine girdim bir adet a.metallica ve bir adet murinus alicam Ama canli yeme izin vermiyor lar bana onerebileceginiz bir yem (altarnetif)olan var ise lütfen söylesin

Benzer konular

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,982
1,851
475
Ödüller
20
LV
5

Keşke şu hobiye başlarken ilk önce araştırma yapsanız.. sizler ilk önce canlıyı alıyorsunuz ama gerisi yok :) geçen günde bir arkadaş tarantula almış canlı yemi geçtim koyduğu kapta torf bile yok ıslak pamuk koymuş bırakmış

Emre_zr

Alate
Moderatör
Deneyimli Hobici
19 Mar 2021
349
206
225
Ödüller
6
31
LV
3

Selamlar ben tarantula hobisine girdim bir adet a.metallica ve bir adet murinus alicam Ama canli yeme izin vermiyor lar bana onerebileceginiz bir yem (altarnetif)olan var ise lütfen söylesin
Hem hobide yenisin hem de Metallica ve murinus ile başlıyorsun. İkisi de hızlı ve zehir seviyesi yüksek tür, onu da geçtim murinus yeni baslayanlara fazlasıyla sorun yaratacak bir tür.
Yem konusuna gelince, tarantulalar canlı yem ile beslenir. Daha çok araştırma yapmani tavsiye ederim. Canlı yem ile beslenmelerinin nedenini araştırma yaptığın zaman sen de anlayacaksin. Cansız veya kuru yemle beslenmezler.

Muammi

Media
16 Ağu 2022
180
11
55
LV
0

Hem hobide yenisin hem de Metallica ve murinus ile başlıyorsun. İkisi de hızlı ve zehir seviyesi yüksek tür, onu da geçtim murinus yeni baslayanlara fazlasıyla sorun yaratacak bir tür.
Yem konusuna gelince, tarantulalar canlı yem ile beslenir. Daha çok araştırma yapmani tavsiye ederim. Canlı yem ile beslenmelerinin nedenini araştırma yaptığın zaman sen de anlayacaksin. Cansız veya kuru yemle beslenmezler.
Hobiye girdim fakat önceden bir adet Lp tarantula besledim ama sonra 3 yıl boyunca bıraktım (beslemedim)ama bildiğim için almak istedim şu ana baya Metallica tütunu beğendim ama canlı yem konusunu tam bulamadım
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Yani galiba canlı yem almak zorunda kalınan

Emre_zr

Alate
Moderatör
Deneyimli Hobici
19 Mar 2021
349
206
225
Ödüller
6
31
LV
3

Hobiye girdim fakat önceden bir adet Lp tarantula besledim ama sonra 3 yıl boyunca bıraktım (beslemedim)ama bildiğim için almak istedim şu ana baya Metallica tütunu beğendim ama canlı yem konusunu tam bulamadım

Yani galiba canlı yem almak zorunda kalınan
Lp beslediysen canlı yem konusunda alternatif olmadığını bilmen lazım 😊
Lpyi nekadar süre besledin veya nekadar yaşadı?

Muammi

Media
16 Ağu 2022
180
11
55
LV
0

Lp beslediysen canlı yem konusunda alternatif olmadığını bilmen lazım 😊
Lpyi nekadar süre besledin veya nekadar yaşadı?
L1'den l9'a kadar besledim

Yok şu aralar belki bı yolu vardır dedim ama Gine de canlı yem alicam

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,982
1,851
475
Ödüller
20
LV
5

Metallica dediği Avicularia Metallica sanırım :)

Dnzokr

Yumurta
5 Nis 2022
32
15
15
LV
0

Gördüğüm kadarıyla bir çok hobiye yeni başlayan arkadaşta canlı yem problemi var. Adı üstünde bu bir hobi, eğlenceli vakit geçirmek, sakinleşmek yeri geldiğinde dertlerden kaçış metodudur. Ama üstümüze düşen sorumluluklarda canlının yaşam alanını taklit etmektir dostum. Ailesel problemler diye düşünüyorum ama bir şekilde bu yemi tedarik etmelisin. Gerekirse aileden gizli. İnan bana zamana yayıldığında çözülmeyen şey yok. Babam ilk duyduğunda -Ya sen manyakmısın, örümcek beslenir mi, öldürmek mi istiyorsun kendini, ısırır ya bu, zehirli, dişlerini sök.) gibi cümleler kullanıyordu. 4 Aylık babama emanet ettim. Eve geldiğimde hayvanla oynuyordu. Oğlum nasılsın iyimisin güzelim falan diye sohbet ediyordu, 3 günde bir yanıma gelip oğlum yemini verdin mi, unutma bak diyordu. Daha var baba dediğimde de azarlıyordu beni. Kısacası her şey senin elinde dostum.

Muammi

Media
16 Ağu 2022
180
11
55
LV
0

Gördüğüm kadarıyla bir çok hobiye yeni başlayan arkadaşta canlı yem problemi var. Adı üstünde bu bir hobi, eğlenceli vakit geçirmek, sakinleşmek yeri geldiğinde dertlerden kaçış metodudur. Ama üstümüze düşen sorumluluklarda canlının yaşam alanını taklit etmektir dostum. Ailesel problemler diye düşünüyorum ama bir şekilde bu yemi tedarik etmelisin. Gerekirse aileden gizli. İnan bana zamana yayıldığında çözülmeyen şey yok. Babam ilk duyduğunda -Ya sen manyakmısın, örümcek beslenir mi, öldürmek mi istiyorsun kendini, ısırır ya bu, zehirli, dişlerini sök.) gibi cümleler kullanıyordu. 4 Aylık babama emanet ettim. Eve geldiğimde hayvanla oynuyordu. Oğlum nasılsın iyimisin güzelim falan diye sohbet ediyordu, 3 günde bir yanıma gelip oğlum yemini verdin mi, unutma bak diyordu. Daha var baba dediğimde de azarlıyordu beni. Kısacası her şey senin elinde dostum.
Ooo aslında olabilir gizlice beslerim sonra bigun ogrenirlerse de bişey yaparım çok teşekkür ederim

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
986
494
325
Ödüller
13
LV
4

Valla ben satın aldığım halde üretici göndermedi canlıyı. Avic metal bulursan tebrik eder geçerim. İnatla araştırma yapmayın nadir zor canlılardan alın sucukla besleyin. Ama acı olursa bazen yemiyorlar dikkat et...
sen yine de sonuna (!) koysan iyi olur sadece bu arkadaş için değil başka kişilerden de tarantulam sucuk kabul etmiyor diye konu görmeyelim iki hafta sonra :q

Muammi

Media
16 Ağu 2022
180
11
55
LV
0

Valla ben satın aldığım halde üretici göndermedi canlıyı. Avic metal bulursan tebrik eder geçerim. İnatla araştırma yapmayın nadir zor canlılardan alın sucukla besleyin. Ama acı olursa bazen yemiyorlar dikkat et...
Tarantulalar sucuk yiyor mu

Ve bide şuaralar a.metallica bulmak imkansız mı

Swalfken

Majör
2 Mar 2021
105
54
75
LV
0

Tarantulalar sucuk yiyor mu

Ve bide şuaralar a.metallica bulmak imkansız mı
Kangal sucuk olursa yerler hocam.

sen yine de sonuna (!) koysan iyi olur sadece bu arkadaş için değil başka kişilerden de tarantulam sucuk kabul etmiyor diye konu görmeyelim iki hafta sonra :q
Boşver inanan atsın sucuğu vshskzbzhsksjs

Users who are viewing this thread

Üst Alt