Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Tarantula sahiplenme dusuncesi

Verschossen

Asker
9 Tem 2021
326
52
155
Ödüller
2
LV
1

Uzun bir suredir karinca hobisiyle uğraşıyorum ayni zamanda çiyan ve isopodda besliyorum fakat bu aralar tarantulalara merak sardım fakat beslerken aniden kacar evde birdaha bulamam diye korkum var sahiplenme ve bakimj konusunda biraz bilgi verir misiniz be hangi turler uygun olur

Benzer konular

Emre_zr

Alate
Moderatör
Deneyimli Hobici
19 Mar 2021
350
206
225
Ödüller
6
31
LV
3

Kapagini açtığın anda "bana müsade ben kaçar" diyip kaçmaz yeter ki açık unutup gitme

byskai

Süper Majör
23 Şub 2022
222
49
110
Ödüller
1
LV
1

Beslerken falan yemden korkmasiyla veya bi tepki vermesiyle kaçma ihtimali olabilir belki diye dusundum

Daha geçen haftalarda l4 lpmi aynen sizin dediğiniz yöntemle kaçırdım. Yemi attım yemden nasıl korktuysa bir anda fırlayıp kaçıverdi. Kaçarken üstüne hemen bardak koydum. İncei gold türüm vardı o da kapağın tepesinde duruyordu genelde eğer dikkat etmesem o da kaçardı. Yani diyeceğim o ki risk hep var hiç yok değil ama kaçtıktan sonra yakalaması o kadar da zor değil.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Emre_zr

Alate
Moderatör
Deneyimli Hobici
19 Mar 2021
350
206
225
Ödüller
6
31
LV
3

Daha geçen haftalarda l4 lpmi aynen sizin dediğiniz yöntemle kaçırdım. Yemi attım yemden nasıl korktuysa bir anda fırlayıp kaçıverdi. Kaçarken üstüne hemen bardak koydum. İncei gold türüm vardı o da kapağın tepesinde duruyordu genelde eğer dikkat etmesem o da kaçardı. Yani diyeceğim o ki risk hep var hiç yok değil ama kaçtıktan sonra yakalaması o kadar da zor değil.

En büyük aksiyonu sadece psikopat murinusumun teraryumunu değiştirirken yaşıyordum hep, gerçekten çok hızlı sling olduğu dönemlerde bile. Yakalaması ayrı işkence. Ne terler döktürmüştü bana zamanında küçük psiko. Üretimi olsun tekrardan dusunuyorum

byskai

Süper Majör
23 Şub 2022
222
49
110
Ödüller
1
LV
1

En büyük aksiyonu sadece psikopat murinusumun teraryumunu değiştirirken yaşıyordum hep, gerçekten çok hızlı sling olduğu dönemlerde bile. Yakalaması ayrı işkence. Ne terler döktürmüştü bana zamanında küçük psiko. Üretimi olsun tekrardan dusunuyorum

Murinusub o psiko halleri bence cidden katlanılmaz. Kaçan sling lpm bile beni kan ter içinde bırakıyorsa murinus ne yapar düşünemiyorum :D

Emre_zr

Alate
Moderatör
Deneyimli Hobici
19 Mar 2021
350
206
225
Ödüller
6
31
LV
3

Murinusub o psiko halleri bence cidden katlanılmaz. Kaçan sling lpm bile beni kan ter içinde bırakıyorsa murinus ne yapar düşünemiyorum :D

Öyle bir psikopat ki daha L2 - L3 iken bile minicik dişleriyle parmağımı isirmaya çalıştığını hissediyordum, incecik iğne gibi dişleri parmağıma geçirmeye çalışıyordu ama deri kalın olduğu için isiramiyordu. Çok psikopat bir tür. Bir okadarda aksiyon yaşatıyor 😀

Users who are viewing this thread

Üst Alt