Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Tarantula Teraryum Boyutu Nasıl Olmalı

caneraydemir

Yumurta
25 Mar 2023
13
0
5
LV
0

Bir yer türü tarantulayı max ne kadar büyük bir teraryumda beslemeliyim. Teraryumun içine dekor yapmayı planlıyorum. Çok sıkışık olmaması için büyük yaptırmak istiyorum ama bu seferde çok büyük olursa sıkıntı yaşar mıyım? Size de danışmak istedim. Planladığım ölçüleri 40x30x30h olacak teraryumun. Uygun mudur boyutlar. Yemini kontrol etsem bakımını yapsam mitedan uzak tutsam sırf boyuttan dolayı küçük bir tarantula sıkıntı yaşar mı içeride. planladığım boyutlar hangi büyüklüklerdeki tarantulalar için uygunudur?

Thunder

Alate
Deneyimli Hobici
26 Tem 2020
408
223
225
Ödüller
6
LV
3

Verdiğiniz boyutlarda yetiştin Tarantula bakılır. Tarantulalarda büyük alan ihtiyaç duymazlar strese girip yem yemeyi bile kesebilir. Her zaman ufak yaşam alanı seçiminde bulunun. Küçük tarantuladan kastınız tam olarak nedir l olarak kaçıncı seviye onu belirtirseniz daha iyi yardımcı olabiliriz. Yemi atıp kapağını kapamayın yerse problem yok ama canlı yemi yemez ise geri alın yaşam alanında bırakmayın böyle bir durum söz konusu olursa eğer tarantula kabuğa yatabilir ve canlı yem onu yiyebilir

caneraydemir

Yumurta
25 Mar 2023
13
0
5
LV
0

Verdiğiniz boyutlarda yetiştin Tarantula bakılır. Tarantulalarda büyük alan ihtiyaç duymazlar strese girip yem yemeyi bile kesebilir. Her zaman ufak yaşam alanı seçiminde bulunun. Küçük tarantuladan kastınız tam olarak nedir l olarak kaçıncı seviye onu belirtirseniz daha iyi yardımcı olabiliriz. Yemi atıp kapağını kapamayın yerse problem yok ama canlı yemi yemez ise geri alın yaşam alanında bırakmayın böyle bir durum söz konusu olursa eğer tarantula kabuğa yatabilir ve canlı yem onu yiyebilir
L4 L5 almayı planlıyordum ama duruma göre daha büyük de alabilirim. Sizin düşünceniz nedir en az kaçıncı kabuktan sonra böyle bir teraryuma transfer etmeliyim. Şuan elimde 34x23x14h boyutlarında saklama kabından yapılmış teraryum var. Bu ortalama hangi kabuklar arası kullanılır (tabi her canlıya göre değişir ama ortalama bir rakam verebilir misiniz)

Thunder

Alate
Deneyimli Hobici
26 Tem 2020
408
223
225
Ödüller
6
LV
3

L4 l5 bir canlı için numune kabı yeterli olur l7 l8 e kadar da idare eder

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,979
1,849
475
Ödüller
20
LV
5

Ağaç, çalı, tünel, yer gibi her tarantula türünün habitatı, yaşam alanı ve gereksinimleri farklıdır alacağın yada varsa elinideki türe göre nasıl bir yaşam alanına ihtiyaç var ilk önce bunun araştırmasını yapmalısın..

Users who are viewing this thread

Üst Alt