Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Tarantulamın durumunu nasıl anlarım?

Yustley

Media
11 Mar 2021
73
53
50
Ödüller
1
LV
1

Merhabalar herkese iyi forumlar, elimde L8 LP mevcut. Uzun zamandır besliyorum. Diğer tarilerime göre bu arkadaş sürekli tünel oluşturuyor. Ve tünelden hiç çıkmıyor. Bir kaç defa tünelin içine canlı yemi attım torfun üzerinde titreşim olunca yemi yakaladığını anladım. Şuanda yaklaşık bir haftadır besleme yapmıyorum. Sorum şu;

Canlının ortamını bozmadan, canlının kabuğa girip girmediğini, abdomenin durumunu nasıl anlarım?

( Henüz tünelin girişini kapatmadı )

Benzer konular

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,982
1,851
475
Ödüller
20
LV
5

Her tarantulanın karakteri ve kabuk süreçleri farklıdır benim 5 tarantulam var L3-7 arası hiç biri kabuk sürecinde tünel kazmadı.. kabuk süreci 2 şekilde gelişir kabuk süreci başlangıcı ve kabuk süreci.. başlangıçta kendisine güvenli ve rahatsız edilmeyeceği ortam oluşturur tünel kazma, yuvasının girişini kapatma vs bir süre kendisini 1 hafta 10 gün izdivaya çeker sonra ortam istediği gibiyse kabuk sürecine girer.. kabuk sürecinde haraketleri yavaşlar pek sık aktif olmaz yem kabul etmez ve kabuk atmasına yakın 3-5 gün dış kabukta ciddi şekilde renkler solar..

Yustley

Media
11 Mar 2021
73
53
50
Ödüller
1
LV
1

Bilginiz ve yardımcı olduğunuz için teşekkürler. Bu bilgilere hakimim fakat benim kastettiğim tünelden çıkmadığı için canlıyı hiçbir şekilde göremiyorum. Dolayısıyla görmeden kabuğa mı girdi son durumu ne gibi bilgileri edinemiyorum.

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,982
1,851
475
Ödüller
20
LV
5

O durumda yapılacak birşey yok açlığa uzun süre dayanıklı oldukları için endişe etmenize gerek yok sıcaklık ve nem düzeyi iyi ise rahatsız etmeden artık kabuk atmasını beklemelisiniz :)

Yustley

Media
11 Mar 2021
73
53
50
Ödüller
1
LV
1

Tamamdır. Teşekkür ederim tekrardan ☺ İyi hobiler.

Users who are viewing this thread

Üst Alt