Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Tarantulamın sorunu ne?

Whisperer

Yumurta
9 Ağu 2021
16
5
15
LV
0

Herkese iyi hobiler. L1 Lasiodora Parahybana tarantulam kendine bir yuva yaptı ve 13 gündür dışarı çıkmıyor. İlk başlarda kabuk atacaktır diye düşündüm ama bu kadar uzun sürer mi? Yuvanın içerisine unkurdu atmalı mıyım? ( not: yuvanın bir yüzü teraryumun kenarına geldiği için 1-2 kez kendini gördüm, hâlâ içeride ve yaşıyor. )

Benzer konular

Yustley

Media
11 Mar 2021
73
53
50
Ödüller
1
LV
1

Kabuğa girmiş olabilir, ilk olarak yuvada uzun bir süre durur ardından kabuğu atar, bir kaç gün sonra yuvadan yem için dışarı çıkar. Yuvanın içinden çıkmadıkça yem atmayın. Zaten açlığa dayanıklı canlılar endişe etmenize gerek yok. Nemini düzenli yapmaya devam edin bir tık arttıradabilirsiniz ( çok abartmadan ). Teraryumu olabildiğince az hareket ettirin. Yakın zamanda atıcaktır.

Whisperer

Yumurta
9 Ağu 2021
16
5
15
LV
0

Kabuğa girmiş olabilir, ilk olarak yuvada uzun bir süre durur ardından kabuğu atar, bir kaç gün sonra yuvadan yem için dışarı çıkar. Yuvanın içinden çıkmadıkça yem atmayın. Zaten açlığa dayanıklı canlılar endişe etmenize gerek yok. Nemini düzenli yapmaya devam edin bir tık arttıradabilirsiniz ( çok abartmadan ). Teraryumu olabildiğince az hareket ettirin. Yakın zamanda atıcaktır.
Peki, teşekkür ederim

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,980
1,850
475
Ödüller
20
LV
5

Muhtemelen kabuk atacaktır.. Kabuk süreci 2 şekilde işler 1 kabuk süreci başlangıcı 2 kabuk sürecinin kendisi.. yuvasının girişini kapatmışsa, beni rahatsız etmeyin kabuk sürecine giricem demesidir bu kabuk sürecinin başlangıcıdır.. daha sonra kendini güvende ve rahatsız edilmediğini hissedince kabuk atmak için hazırlanır.. ikisinin süreci ortalama 20 25 gündür tabi türden türe değişiklik gösterebilir.. tarantulalar açlığa uzun süre dayanabilir 2-3 ay ve kabuk sürecinde metabolizmasını yavaşlatır çok sık haraket etmez ve enerji tüketmez.. sizin bu süreçte yapacağınız tek şey çok sık kontrol edip rahatsız etmemek ve nemini eksik etmemek..

Whisperer

Yumurta
9 Ağu 2021
16
5
15
LV
0

Muhtemelen kabuk atacaktır.. Kabuk süreci 2 şekilde işler 1 kabuk süreci başlangıcı 2 kabuk sürecinin kendisi.. yuvasının girişini kapatmışsa, beni rahatsız etmeyin kabuk sürecine giricem demesidir bu kabuk sürecinin başlangıcıdır.. daha sonra kendini güvende ve rahatsız edilmediğini hissedince kabuk atmak için hazırlanır.. ikisinin süreci ortalama 20 25 gündür tabi türden türe değişiklik gösterebilir.. tarantulalar açlığa uzun süre dayanabilir 2-3 ay ve kabuk sürecinde metabolizmasını yavaşlatır çok sık haraket etmez ve enerji tüketmez.. sizin bu süreçte yapacağınız tek şey çok sık kontrol edip rahatsız etmemek ve nemini eksik etmemek..
Peki bu 25 günlük süreç sonunda kabuğu atması ne kadar sürer? Yani sırt üstü yattıktan sonra saat mi sürer, gün mü sürer? (L1)

Whisperer

Yumurta
9 Ağu 2021
16
5
15
LV
0

Arkadaşlar bir sorum daha olacak; tarantulam akşamları yuvasından çıkmaya başladı ama kabuk attı mı bilmiyorum, eski kabuğu yuvasında olabilir. Başka ne şekilde anlayabilirim kabuk attığını? (Rengi ilk geldiğinden daha koyu)
IMG_20210923_054643.jpg

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,980
1,850
475
Ödüller
20
LV
5

Arkadaşlar bir sorum daha olacak; tarantulam akşamları yuvasından çıkmaya başladı ama kabuk attı mı bilmiyorum, eski kabuğu yuvasında olabilir. Başka ne şekilde anlayabilirim kabuk attığını? (Rengi ilk geldiğinden daha koyu)
Ekli dosyayı görüntüle 10457
Kesin olmamakla beraber abdomene göre cevap vereceğim kabuk atmış gibi görünüyor.. kabuk attıktan sonra abdomenlerinde incelme ve ufalma söz konusu..

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
976
487
325
Ödüller
13
LV
4

Ekli dosyayı görüntüle 10457
Büyük yuvada anlamasının zor olması normal küçük bir yer öneririm böyle durumlarda anlaması daha rahat olur canlıyı beslemesi de

Users who are viewing this thread

Üst Alt