Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Tari teraryumuna siprintail ve isopod koyabilirmiyim

çimen

Yumurta
19 Eki 2021
13
0
5
LV
0

Merhabalar tarantulalara yapacağım teraryuma ispopod vb canlılar koymanın zararı olurmu

Benzer konular

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,980
1,850
475
Ödüller
20
LV
5

Eğer bir ağaç veya tünel türü gibi çok fazla neme ihtiyaç duyan bir tür beslemeyeceksen gerek yok.. çünkü isopods ve springtailler çok fazla neme ihtiyaç duyarlar gerekli nem sağlanmaz ise kuruyarak ölürler.. yer türü ise springtail belki olabilir ama isopod sürekli haraketli olduğu için canlıyı rahatsız edecektir..

çimen

Yumurta
19 Eki 2021
13
0
5
LV
0

Eğer bir ağaç veya tünel türü gibi çok fazla neme ihtiyaç duyan bir tür beslemeyeceksen gerek yok.. çünkü isopods ve springtailler çok fazla neme ihtiyaç duyarlar gerekli nem sağlanmaz ise kuruyarak ölürler.. yer türü ise springtail belki olabilir ama isopod sürekli haraketli olduğu için canlıyı rahatsız edecektir..
Ağaç ve tünel türü için sordum olurmu sizce

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,980
1,850
475
Ödüller
20
LV
5

Ağaç ve tünel türü için sordum olurmu sizce
Kendimde ağaç türünde springtail kullanıyorum ve şu ana kadar sıkıntı yok çok iyi temizlik yapıyorlar.. :)

isopoodsu genelde communal (toplu) yaşayan türlerde tercih ediyorlar dışkı, yem artığı vs fazla olunca springtail tek başına yeterli olmuyor bu yüzden ek olarak isopods ekleniyor..

çimen

Yumurta
19 Eki 2021
13
0
5
LV
0

Kendimde ağaç türünde springtail kullanıyorum ve şu ana kadar sıkıntı yok çok iyi temizlik yapıyorlar.. :)

isopoodsu genelde communal (toplu) yaşayan türlerde tercih ediyorlar dışkı, yem artığı vs fazla olunca springtail tek başına yeterli olmuyor bu yüzden ek olarak isopods ekleniyor..
Deneyiminizi paylaştığınız için sağolun

Users who are viewing this thread

Üst Alt