Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Tek Kanatlı Kraliçe + Kuruyan un kurdu

Verschossen

Asker
9 Tem 2021
326
52
155
Ödüller
2
LV
1

Arkadaslar 15-20 gün önce tahmini, kanatlı bir kraliçe buldum yerde tğpe aldım eve koydum tek kanadını döktğ ve yumurtladı sizce bir sorunu var mıdır diğder kanadını dökmüyor?
2.sorum
kolonileri beslerken un kurdunu bölüp outworld e koyduğum zaman bazen sanırım ihtiyaçları olmadığı için ilgilenmiyorlar ve kurt 1 gün içinde kuruyor (güneşte kalmıyor) bu kurdu kuruduğunda değiştirmem gerekiyor mu kalsın mı? (kaç gün? )

Benzer konular

Mssr

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
18 May 2020
1,053
474
375
Ödüller
11
LV
4

Arkadaslar 15-20 gün önce tahmini, kanatlı bir kraliçe buldum yerde tğpe aldım eve koydum tek kanadını döktğ ve yumurtladı sizce bir sorunu var mıdır diğder kanadını dökmüyor?
2.sorum
kolonileri beslerken un kurdunu bölüp outworld e koyduğum zaman bazen sanırım ihtiyaçları olmadığı için ilgilenmiyorlar ve kurt 1 gün içinde kuruyor (güneşte kalmıyor) bu kurdu kuruduğunda değiştirmem gerekiyor mu kalsın mı? (kaç gün? )
1.soru; Normal bir durum.
2.soru; kuruyunca alabilirsiniz, ihtiyaç fazlası yemek olunca daha fazla yumurtlarlar.

Verschossen

Asker
9 Tem 2021
326
52
155
Ödüller
2
LV
1

1.soru; Normal bir durum.
2.soru; kuruyunca alabilirsiniz, ihtiyaç fazlası yemek olunca daha fazla yumurtlarlar.
ihtiyaç fazlası koymuş oluyorum o zaman fakat neden ilgilenmiyorlar yani yuvaya stoklamıyorlar veya yemiyorlar boostlayabilirim

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,982
1,851
475
Ödüller
20
LV
5

Genelde içindeki sıvıyı emerler bu yüzden sadece dış kabuğu kalıyor.. yani benim Camponotus ve Tetralarımda gözlemim bu şekilde..

Mssr

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
18 May 2020
1,053
474
375
Ödüller
11
LV
4

İçindeki sıvıyı emiyorlardır muhtemelen sen yemiyor sanıyorsundur ya da düzenli yemek gelmeye başladığını anlayınca boostlanmaya başlayıp fazla yumurtlarlar.

❀mia

Kraliçe
27 Eyl 2020
738
329
325
Ödüller
8
LV
3

2.sorum
Diğer kanadı da dökebilir kraliçenin isteğine bağlı yüksek ihtimalle çiftlesmiş ben un kurdunu 2 3 gün tutuyorum bisey olmuyo muhtemelen içini yedikleri için kabuğu kalınca kurudu sanmışsındır

Verschossen

Asker
9 Tem 2021
326
52
155
Ödüller
2
LV
1

Diğer kanadı da dökebilir kraliçenin isteğine bağlı yüksek ihtimalle çiftlesmiş ben un kurdunu 2 3 gün tutuyorum bisey olmuyo muhtemelen içini yedikleri için kabuğu kalınca kurudu sanmışsındır
İçindeki sıvıyı emiyorlardır muhtemelen sen yemiyor sanıyorsundur ya da düzenli yemek gelmeye başladığını anlayınca boostlanmaya başlayıp fazla yumurtlarlar.
içindeki sıvyı yedikleri versiyonu biliyorum diğer yedikklerini gördüm bunu yemiyorlar içi dolu dışı kuru duruyor yarın akşama kadar ellemezlerse değişgiririm 2-3 gündr bif

kokunc99

Majör
16 Nis 2021
83
92
80
LV
0

Koyduğun canlı yem 2-3 gün kalsın. Gün sonunda koyduğun bölgeyi temizleyip tekrar koy. Her kuruduğunda alma, gereksiz stres ve yapay bir ortam oluşturur.

Users who are viewing this thread

Üst Alt