Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Tek Tip Besleme

Cherno

Yumurta
25 Eyl 2022
47
7
15
LV
0

Merhabalar. L6 LP sahibiyim, sadece un kurdu var elimde yem olarak, başka bulundurma şansım zor, sürekli un kurdu ile beslemem problem olur mu acaba ?

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,980
1,850
475
Ödüller
20
LV
5

Çeşitlilik her zaman iyidir ama sadece un kurdu veriyorsun diyede bir sıkıntı olmaz.. verdiğin yemi her zaman kabul ediyorsa sorun yok

Cherno

Yumurta
25 Eyl 2022
47
7
15
LV
0

Çeşitlilik her zaman iyidir ama sadece un kurdu veriyorsun diyede bir sıkıntı olmaz.. verdiğin yemi her zaman kabul ediyorsa sorun yok
Kabul etme olayında problem yok gibi şimdilik, sadece besleme aralığını tam ayarlayamıyorum, SLİNG den çabuk çıkması için sık beslemek istiyorum. Bazen 1 gün ara ile yiyor, bazen 3 gün sonra veriyorum yemiyor. 🤔

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
986
494
325
Ödüller
13
LV
4

Kabul etme olayında problem yok gibi şimdilik, sadece besleme aralığını tam ayarlayamıyorum, SLİNG den çabuk çıkması için sık beslemek istiyorum. Bazen 1 gün ara ile yiyor, bazen 3 gün sonra veriyorum yemiyor. 🤔
normal böyle durumlar lp biraz geç renk alan bir tür genelde l6-7 gibi boylarda renk alırlarken lp biraz daha geç oluyor

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,980
1,850
475
Ödüller
20
LV
5

Renk alma dediğiniz olay, kabuğa yaklaşınca renginin koyulaşması mı.
Hayır canlının renk ve desenlerinin belli olması.. ve sık beslenmesi çabuk büyümesini istiyorsan sıcaklığı 26-28 derecede tutman gerekir

Cherno

Yumurta
25 Eyl 2022
47
7
15
LV
0

Hayır canlının renk ve desenlerinin belli olması.. ve sık beslenmesi çabuk büyümesini istiyorsan sıcaklığı 26-28 derecede tutman gerekir
Power Feeding konusunda ısı olayını okumuştum, mümkün mertebe sıcakta tutuyorum, önceye nazaran daha fazla yem kabul ediyor gibi. Bakalım hâlâ kabuğa yatmadı, ama yakın diye düşünüyorum.

Users who are viewing this thread

Üst Alt