Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Rehber Temel Bilgiler - Test Tüpü Hazırlanışı

• Konbuyu başlatan 3637
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 3:49

3637

Yumurta
16 Nis 2020
150
30
15
Ödüller
14
22
LV
4

kdlogo.png
CFXh2y.md.jpg
(0.1)
Adım -1 Test tüpüne su istenilen miktarda konulmalıdır suyun miktarı boş alanın genişliğini belirler küçük türler için dar alan bırakılabilirken büyük türler içinde geniş alan bırakılabilir aynı zamanda az su koyulursa da tüpün sık değişimi sağlanabilir bu sayede daha çok efor il geç değişim, kirlenme, küf veya mite engellenebilir. (görsel (0.1)
Dikkat!: Test tüpü pamuk ve aletler steril olmalıdır.

CFXBIh.md.jpg
(0.2)
Adım -2 Test Tüpüne eklenecek olan pamuk göz kararı uzunluğu ortalama 1-1,5 cm kadar olmalıdır hafif kıvrılarak test tüpünün içine itilir. (görsel (0.2)
Dikkat!: Test tüpü dik tutulmalıdır yatay değil!
Dikkat!: Pamuk çok büyük koparılıp zorlanırsa test tüpünün ağzında kırılma yaşanabilir.
Dikkat!: Çok küçük koyulursa da suda taşma yaşanabilir.
İpucu: Tüpün ağzına eklenen pamuk biraz itilerek durumuna (ince mi kalın mı?) bakılabilir.

CFXi7M.md.jpg
(0.3)
Adım -3 Eklenen Pamuk bir barbekü çubuğu veya herhangi bir uzun çubuk ile yavaşça itilir.(arka kısmı) (görsel (0.3)
Dikkat!: Test tüpü dik tutulmalıdır yatay değil!
İpucu: Test tüpünü dik vaziyette sabitlemek için printer malzemeleri veya plastik kapı tamponları kullanılabilir.

CFcRO6.md.jpg
(0.4)
Adım -4 Pamuğun suyla temas ettiği kısıma gelinince test tüpü dik vaziyette hızlı bir şekilde pamuğa bastırılmalıdır. (görsel (0.4)

CFcndy.md.jpg
(0.5)
Adım -5 Bu durum atlanırsa test tüpünde hava kabarcıkları oluşabilir ilerde pamuğun gevşemesine ve tüpün su basmasına sebebiyet verebilir. (görsel (0.5)
İpucu: Barbekü çubuğunun sivri kısmını pamuğa takarak ve çevirerek çıkararak yanlış setup'ı düzeltebilirsiniz.

CFcVUp.md.jpg
(0.6)
Adım -6 İşlemi doğru ve eksiksiz yaptıktan sonra test tüpünüz hazır durumda olmalıdır yanlış olduğunu düşündüğünüz durum varsa adımları gözden geçiriniz. (görsel (0.6)
CFcEVx.md.jpg
(0.7)
Adım -7 Test tüpünün açık kısmına pamuk yerleştirerek kraliçenizin hem hava almasını hem fazla nemin çıkmasını hem de kaçmasını engelleyebilirsiniz. (görsel (0.7)
0ERROM.jpg
(0.8)
Adım Sonu Hazır Tüp Örneği -* (görsel 0.8)

Test tüpü ve pamuk almak için;
Test Tüpü Ve Pamuk

Daha anlaşılır video anlatımı için Tuğkan abinin videosuna göz atabilirsiniz;
Video Anlatım

Users who are viewing this thread

Üst Alt