Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Temnothorax Exilis

zpayk

Yumurta
22 Ocak 2022
18
5
15
LV
0

Merhabalar, yeni ve benim ilk koloni olacak 10 kadar işçili bir temnothorax Exilis kolonisi sahiplenip bu hobiye giriş yapıyorum ben de. Genel bilgileri edindim ancak exilisler hakkında fazla bilgiye ulaşamadım. Bu türe bakmış olanlar veya bilgisi olanlar biraz daha beni aydınlatabilir mi? Beslenme şekilleri başta olmak üzere formikaryum tipleri, nem oranları, bakım detayları vs

Benzer konular

zpayk

Yumurta
22 Ocak 2022
18
5
15
LV
0

Evet gördüm okudum hatta ama biraz daha detaylı bilgi verebilecek, tecrübesini paylaşabilecek olursa diye bu konuyu açtım. Teşekkür ederim bilgilendirme için :)

Tibuk

Kraliçe
Deneyimli Hobici
20 Nis 2021
569
499
375
Ödüller
9
LV
3

Protein + şeker şeklinde beslenmeleri. Yaşam alanı olarak ceviz kabuğu vs. kullanılabilir, doğada bu tarz yerlere koloni kuruyorlar genelde. Nem düzeyine vs detaya inmeye gerek yok. Stressiz bir cins. Koloni boyu genelde 200-300 işçinin üzerine çıkmaz.
1643276373764.png

zpayk

Yumurta
22 Ocak 2022
18
5
15
LV
0

Protein + şeker şeklinde beslenmeleri. Yaşam alanı olarak ceviz kabuğu vs. kullanılabilir, doğada bu tarz yerlere koloni kuruyorlar genelde. Nem düzeyine vs detaya inmeye gerek yok. Stressiz bir cins. Koloni boyu genelde 200-300 işçinin üzerine çıkmaz.
Ekli dosyayı görüntüle 11157
Teşekkür ederim bilgiler için. Bir şey soracağım beslenmelerinde massorlar gibi tohum vs de tüketiyorlar mı yoksa sadece protein mi vermeliyim şekerli su yanında

Users who are viewing this thread

Üst Alt