Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Teraryumda küf olusumu

bertbcc

Yumurta
23 May 2023
12
0
5
LV
0

Jumping spiderlarim icin pleksi teraryum yaptırıp aldim taban malzemesi de guzel fakat disardan dal alip kaynatip temizleyip koyuyorum küf oluşuyor işlenmiş tahta alıyorum koyuyorum küf oluyor neden oldugunu bilen var mi

Benzer konular

Thunder

Alate
Deneyimli Hobici
26 Tem 2020
407
223
225
Ödüller
6
LV
3

Koyduğun dalın torf ile temas eden tarafını folyo veya streç film ile sarabilirsin , yalnız nem yapacağın zaman dalı ıslatmamaya dikkat et bunun dışında plastik ürünler kullanman sana kolaylık sağlayacaktır dal yerine Pipet kullanabilirsin

bertbcc

Yumurta
23 May 2023
12
0
5
LV
0

Koyduğun dalın torf ile temas eden tarafını folyo veya streç film ile sarabilirsin , yalnız nem yapacağın zaman dalı ıslatmamaya dikkat et bunun dışında plastik ürünler kullanman sana kolaylık sağlayacaktır dal yerine Pipet kullanabilirsin
Ya hocam yurt disi kanallarina bakiyorum cork bark kullaniyolar versiocolor teraryumunda adamlarda ne bi küf ne bisi

Thunder

Alate
Deneyimli Hobici
26 Tem 2020
407
223
225
Ödüller
6
LV
3

Corcbark ölü ağaç kabuğu onların ürünleri oldukça steril oluyor, bir de nemlendirme yaparken torfu nemlendiriyor, senin kullandığın dalların çok uzun süre suya neme temas ettiği için dal da kalın suyu içinde tutuyor sünger gibi corcbark da öyle bir olay da yok.

bertbcc

Yumurta
23 May 2023
12
0
5
LV
0

Corcbark ölü ağaç kabuğu onların ürünleri oldukça steril oluyor, bir de nemlendirme yaparken torfu nemlendiriyor, senin kullandığın dalların çok uzun süre suya neme temas ettiği için dal da kalın suyu içinde tutuyor sünger gibi corcbark da öyle bir olay da yok.
Tr de bulabilir miyim cork bark ya da bulabilirsem nerden bulabilirim

Thunder

Alate
Deneyimli Hobici
26 Tem 2020
407
223
225
Ödüller
6
LV
3

Tr de yurt dışında ki gibi satışı yok anca hobici bazı kişiler kullanıyor bazen satışını da yapıyorlar onlar da çok nadir denk gelir. Zaten kullananlar da doğandan bulup kendi imkanları ile steril hale getirip kullanıyor sizde öyle yapabilirsiniz. Su da kaynatma veya fırınlama yöntemleri ile

bertbcc

Yumurta
23 May 2023
12
0
5
LV
0

Tr de yurt dışında ki gibi satışı yok anca hobici bazı kişiler kullanıyor bazen satışını da yapıyorlar onlar da çok nadir denk gelir. Zaten kullananlar da doğandan bulup kendi imkanları ile steril hale getirip kullanıyor sizde öyle yapabilirsiniz. Su da kaynatma veya fırınlama yöntemleri ile
suda kaynatınca dallar su emiyo çok küf oluyo fırınlama daha iyi gibi

Users who are viewing this thread

Üst Alt