Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Rehber Termit/Ak Karınca/Beyaz Karınca Hakkında Bilgi

Mikobaba

Süper Majör
5 Tem 2020
113
38
105
LV
0

kdlogo.png

TERMİT İLE ALAKALI BULDUĞUM BİLGİLERİ SİZLER İLE PAYLAŞACAĞIM DOSTLAR TATİLE ÇIKMADAN SON KONUYA CEVAP VEREYİM DOSTLARIMA YARDIM EDEYİM DEDİM...

Termitler Familyası: Termitler. Yaşadığı yerler: SICAK VE ILIK BÖLGELERDE, yer altı yuvalarında. Özellikleri: Selilözlü maddelerle beslenirler. Cemiyet halinde yaşarlar. Termitarya denen ilgi çekici yuvalar yaparlar. Doğurucu, işçi ve asker bireylerden meydana gelirler. Ömrü: Kral ve kraliçe 50 yıldan fazla. İşçi ve askerler daha az. Çeşitleri: 2000 kadar türü vardır.

termite-castes.jpg

BEYAZ KARINCA OLARAK DA BİLİNİRLER
GELELİM UÇUŞLARA [OĞUL VERME]
DOSTLARIM KARINCALAR GİBİ GÖRME ŞANSINIZ VARDIR AMA NADİR VE ÇİFTLEŞMİŞ OLAN BİR KRAL İLE
KRALİÇE BULMA İHTİMALİNİZ %5(?) MAALESEF :(

[AMA YAĞMUR SONRASI NEMLİ VE YUMUŞAK TOPRAKLARDA ARAMANIZ BİR İHTİMAL ŞANSINIZI ARTTIRABİLİR] EĞER BİR YANLIŞIM VARSA AFFOLA

Screenshot_2.png

BİR TERMİT KOLONİSİ UÇUŞ GÖRÜNTÜSÜ.

BULUNDUĞU BÖLGELER
ASYA / AFRİKA / Türkiye'de ancak üç türü bulunmaktadır: Kalotermes flavicollis, Reticulitermes lucifugus ve Anacanthotermes ubachi

Mikobaba

Süper Majör
5 Tem 2020
113
38
105
LV
0

[NOT] : TERMİT UÇUŞLARI BELİRLİ BİR AYI OLMADIĞINI BULDUM KAYNAKLARDA DOĞRULUK PAYINI BİLMİYORUM.

Mssr

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
18 May 2020
1,053
474
375
Ödüller
11
LV
4

bizim bahçede çürümüş ağaç vardı onu kırdım içinde termitler vardı bir süre sonra bir baktım karıncalar istila etmiş keşke yanıma alsaymışım:confused:

Mssr

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
18 May 2020
1,053
474
375
Ödüller
11
LV
4

Ama bir belgeselde görmüştüm kraliçeleri çok büyüyormuş galiba o zaman ne yapacaktık.

enes☆

Kraliçe
Deneyimli Hobici
11 Tem 2020
911
555
375
Ödüller
12
LV
4

termit karınca değildir hatta evrimsel olarak hamamboceklerine yakin

Mssr

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
18 May 2020
1,053
474
375
Ödüller
11
LV
4

Reticulitermes lucifugus bizim bahçedeki bu türdenmiş.

M.bybrt

Majör
24 Tem 2020
79
37
80
LV
0

TERMİT İLE ALAKALI BULDUĞUM BİLGİLERİ SİZLER İLE PAYLAŞACAĞIM DOSTLAR TATİLE ÇIKMADAN SON KONUYA CEVAP VEREYİM DOSTLARIMA YARDIM EDEYİM DEDİM...

Termitler Familyası: Termitler. Yaşadığı yerler: SICAK VE ILIK BÖLGELERDE , yer altı yuvalarında. Özellikleri: Selilözlü maddelerle beslenirler. Cemiyet halinde yaşarlar. Termitarya denen ilgi çekici yuvalar yaparlar. Doğurucu, işçi ve asker bireylerden meydana gelirler. Ömrü: Kral ve kraliçe 50 yıldan fazla. İşçi ve askerler daha az. Çeşitleri: 2000 kadar türü vardır.
Ekli dosyayı görüntüle 3612

BEYAZ KARINCA OLARAK DA BİLİNİRLER
GELELİM UÇUŞLARA [OĞUL VERME]

DOSTLARIM KARINCALAR GİBİ GÖRME ŞANSINIZ VARDIR AMA NADİR VE ÇİFTLEŞMİŞ OLAN BİR KRAL İLE
KRALİÇE BULMA İHTİMALİNİZ %5 DİR MAALESEF :(
[AMA YAĞMUR SONRASI NEMLİ VE YUMUŞAK TOPRAKLARDA ARAMANIZ BİR İHTİMAL ŞANSINIZI ARTTIRABİLİR] EĞER BİR YANLIŞIM VARSA AFFOLA

Ekli dosyayı görüntüle 3613
BİR TERMİT KOLONİSİ UÇUŞ GÖRÜNTÜSÜ.

BULUNDUĞU BÖLGELER ASYA / AFRİKA / Türkiye'de ancak üç türü bulunmaktadır: Kalotermes flavicollis, Reticulitermes lucifugus ve Anacanthotermes ubachi .

Doğrusu bilgi edinmek biraz zor sanırım termitler hakkında. Ben fazla bilgi bulamadım evde bakımı konusunda. Değerli bilgileriniz için teşekkürler.

Users who are viewing this thread

Üst Alt