Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Termit

Utkanozkan

Pupa
17 May 2021
57
7
30
LV
0

Merhaba lar bugün termit yuvası buldum uçuşa hazırlanan bende baya bi topladım ama hala çiftleşme yok birisi bana aynı yuvadansa çiftleşmez demişti acaba doğrumu.
IMG-20220412-WA0000.jpeg

Benzer konular

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
986
494
325
Ödüller
13
LV
4

evet karıncada da yuva ağzında uçuşa hazırlanan kraliçeler alınmaz çiftleşmemişlerdir aldığınız yere bırakmalısınız yuvanın ağzına vs. tekrar yuvayı açmayın

Berk1497

Pupa
8 Ocak 2022
59
47
30
LV
0

Termitlerde çiftleşme karıncalardan çok farklı. Karıncalarda sadece uçuş zamanında olup biten bir olayken termitler içinse bu sadece bir başlangıç. Termitler çiftleşmekten çok eş seçimi için uçuyorlar, bir nevi evlilik için eş seçimine benzetebiliriz. Bunları henüz uçmadan topladığınız ve aynı koloniden oldukları için bu gerçekleşmeyebilir

Halil

Yumurta
31 Mar 2022
22
5
15
LV
0

Bende termit uçuşunu bekliyorum, Mayıs Haziran'ı gözlerken uçuş olduğunu görmek şaşırttı. Bu arada kral veya kraliçe olduğu zaman hormon salgılayark yeni kraliçe belirlenir. Yani bildiğim kadarıyla enses üreme yapan bir canlı termitler.

Utkanozkan

Pupa
17 May 2021
57
7
30
LV
0

Bende termit uçuşunu bekliyorum, Mayıs Haziran'ı gözlerken uçuş olduğunu görmek şaşırttı. Bu arada kral veya kraliçe olduğu zaman hormon salgılayark yeni kraliçe belirlenir. Yani bildiğim kadarıyla enses üreme yapan bir canlı termitler.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Yardımlarınız için teşekkürler yarın sabah yuvaya gidip hepsini salacağım

Users who are viewing this thread

Üst Alt