Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Test Tüpünü Nasıl Temizleyeceğim?

Lasius

Majör
8 Ocak 2021
139
70
75
Ödüller
1
LV
1

arkadaşlar kolonilerim nedense test tüpünü çok kirletiyor ne yapabilirim, kulak çubuğunu işçi kaçırmadan nasıl temizleyebilirim? strese girerler mi?

yyurdugul

Süper Majör
10 Nis 2021
249
114
140
Ödüller
3
LV
2

bence bulundukları tüpten başka bi tüpe transfer et. sonra o tüpü temizle

Akşit

Media
26 Nis 2021
33
13
50
LV
0

Temiz tüpü hazırladıktan sonra iki tüpü biribirine bantlayabilirsin temiz tüpe geçsinler diye de karanlık yaparsan karanlık yere geçmek isteyecklerdir - tüpleri bantladığında aradaki bant yerine iğneyle delik delmen iyi olur, öteki türlü kulak çubuğu ile kalkışırsan işçi kaçımın olacaktır bence hiç riske sokma kendini - şahsım adına en temizi ve makul yolu bu..

Lasius

Majör
8 Ocak 2021
139
70
75
Ödüller
1
LV
1

ya transfer etmeye çalışıyorum ama suları tamemen bitmeden geçmiyorlar karalık yapmaya çalışıyorum ama ışık tutarak fazla stresede sokmak istemiyorum

Akşit

Media
26 Nis 2021
33
13
50
LV
0

ya transfer etmeye çalışıyorum ama suları tamemen bitmeden geçmiyorlar karalık yapmaya çalışıyorum ama ışık tutarak fazla stresede sokmak istemiyorum

Fazla ışıktan ziyade yoğun ışık değişimleri -sarsıntılar stres yapar aslında bence bir dene bende birçok tür var hepsini o şekilde aktardım.

Users who are viewing this thread

Üst Alt