Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Tetralarımın İsçileri ne zaman çıkakaçak

Ardakral

Süper Majör
21 Mar 2021
156
47
105
LV
0

Bunları yaklaşık 1 ay önce buldum isçiler ne zaman çıkar

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    252.3 KB · Görüntüleme: 183

TarantulaAşığı

Süper Majör
13 Nis 2021
186
117
105
Ödüller
2
LV
1

Çok fazla yumurtlamış ve sanırım birisine özen gösterip ilk işçiyi çıkartmak yerine hepsine aynı oranda özen gösteriyor benim Lasius kolonimde bu durumu yaşamıştım 3-4 ay zaman sonra 1 günde tam 12 tane işçim çıkmıştı senin kraliçe için de aynı durum olabilir.
Edit: Gördüğüm kadarıyla bardakta bakıyorsunuz içeriyi nemli tutacak bir şey koymayı unutmayın.

Yushlen

Kraliçe
Emektar
20 May 2021
389
370
275
Ödüller
5
20
LV
2

Benim tetralar da böyle 19 gündür pupa bile yok ama tonla yumurta var

Onlorot

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
Sponsor
1 May 2020
922
671
375
Ödüller
16
LV
5

Bardak yanlış. İleride her türlü sıkıntı çıkar. Acil transfer tüpe öneririm. Koloninizi orada fazla büyütemezsiniz.

Ardakral

Süper Majör
21 Mar 2021
156
47
105
LV
0

İlk işçi çıksın bi o cam kavonozakinib değişik bir sistem yapmak istiyorum yani içeride pamuk olacak alta su kabı gibi bisey koyacak ve bir ip gibi biseyle pamuğa başaracak oda ordan su alacak ama böyle bir kap bulamadın o yüzden bulunca yapacaklar içinde pamuk var ıslak 2 güne bi şırınga ile ıslıyorum ve çok küçük 2 tane delik açtım bu arada ötekinlenki baya büyüdü heke bulanık olan içinde siyahlıklar belirdi ve baya şişti bu arada o bulanık şırınga şırıngam var ama o bulanık olur diye koymadım kavonpzdakini çok konuştum özür dilerim

Aiehr

Pupa
17 May 2021
87
18
30
LV
0

İlk işçi çıksın bi o cam kavonozakinib değişik bir sistem yapmak istiyorum yani içeride pamuk olacak alta su kabı gibi bisey koyacak ve bir ip gibi biseyle pamuğa başaracak oda ordan su alacak ama böyle bir kap bulamadın o yüzden bulunca yapacaklar içinde pamuk var ıslak 2 güne bi şırınga ile ıslıyorum ve çok küçük 2 tane delik açtım bu arada ötekinlenki baya büyüdü heke bulanık olan içinde siyahlıklar belirdi ve baya şişti bu arada o bulanık şırınga şırıngam var ama o bulanık olur diye koymadım kavonpzdakini çok konuştum özür dilerim
Dostum karıncalara çok alanda vermen doğru değil ihtiyaçları kadar vermelisin strese girebilirler

8 Haz 2021
369
136
185
Ödüller
3
LV
2

Bunları yaklaşık 1 ay önce buldum isçiler ne zaman çıkar
eğer uygun koşullar sağlanırsa ki şuanda fotoğraftan uygun koşul olmadığını görebiliyoruz acilen tüpe koymalısın dostum, kesin bişey söylemek imkansızdır ama benim tetralarım 30 ila 45 gün arasında çıkarttılar ilk işçilerini fakat tekrar söylüyorum kesin birşey demem imkansız iyi hobiler dilerim

Users who are viewing this thread

Üst Alt