Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Tetramorium Caespitum Beslenme

ulerzear

Yumurta
16 Ocak 2022
33
2
15
LV
0

Tetramorium Caespitum`a kuru un kurdu verirsem canlı un kurdu ile aynı seviyede protein sağlar mı ? Sağlarsa haftada 3 kuru kurt, 4 kus yemi ve her gun sekerli su verirsem her sey için yeterli mi ?

Benzer konular

11 Haz 2022
91
7
30
LV
0

Kuş yemi çok yemiyolarmış ben ceviz,kabak çekirdeği,fındık,tuzsuz fıstık gibi şeyler veriyorum

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,980
1,850
475
Ödüller
20
LV
5

Kurutulmuş un kurdunun pek faydası olmayacaktır onun yerine kedi köpek balık yemi ver daha fazla etkisi olur.. zaten yetişkin bi un kurdunun ortalama %55i su %15i yağ geri kalanı protein içerir

ulerzear

Yumurta
16 Ocak 2022
33
2
15
LV
0

Erdem

Süper Majör
Emektar
26 Mar 2022
106
99
105
Ödüller
2
LV
1

Öncelikle Kurutulmuş Un Kurdunun Protein açısından pek bir Proteinli değildir. Canlı Un Kurdunu alıp kafasını hızlı bir şekilde kesip gövde kısmını verirsen daha çok Protein sağlar. Kuş Yemini de kaşık ile kırıp verirsen iyi olur çünkü Tetramoriumlar Kuş Yemini kıramıyorlar. Ben genellikle Kabak Çekirdeği, Fındık, Tuzsuz Fıstık verilmesinden yanayım. Koloniye haftada 1 defa Un Kurdu, 5 günde bir Şekerli Su veya Ballı Su, Ek besin olarakta Kabak Çekirdeği, Fındık, Tuzsuz Fıstık verebilirsin. 🙂

ulerzear

Yumurta
16 Ocak 2022
33
2
15
LV
0

Öncelikle Kurutulmuş Un Kurdunun Protein açısından pek bir Proteinli değildir. Canlı Un Kurdunu alıp kafasını hızlı bir şekilde kesip gövde kısmını verirsen daha çok Protein sağlar. Kuş Yemini de kaşık ile kırıp verirsen iyi olur çünkü Tetramoriumlar Kuş Yemini kıramıyorlar. Ben genellikle Kabak Çekirdeği, Fındık, Tuzsuz Fıstık verilmesinden yanayım. Koloniye haftada 1 defa Un Kurdu, 5 günde bir Şekerli Su veya Ballı Su, Ek besin olarakta Kabak Çekirdeği, Fındık, Tuzsuz Fıstık verebilirsin. 🙂
Tekrardan merhaba, elimde lasius sp. var haftada ne kadar ne vermem gerektigini soyleyebilir misin ? Burada cok iyi anlattigini farkettim de ondan sana yaziyorum

Erdem

Süper Majör
Emektar
26 Mar 2022
106
99
105
Ödüller
2
LV
1

Tekrardan merhaba, elimde lasius sp. var haftada ne kadar ne vermem gerektigini soyleyebilir misin ? Burada cok iyi anlattigini farkettim de ondan sana yaziyorum
Merhaba, Lasius Sp. Kraliçe karıncana haftada 1 defa Un Kurdu ve yanında Şekerli Su veya Ballı Su verebilirsin.

Users who are viewing this thread

Üst Alt