Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Tetramorium Caespitum İlk İşçiler

mert252

Media
2 Tem 2020
58
15
50
LV
0

İyi günler ,
Toplam dört adet kraliçe kolonim var. Bir tanesi 4 gün önce işçileri çıktı, şuan işçi sayısı 10. Diğer bir kolonimde de işçisi yeni çıktı. Şekerli sularını veriyorum her gün damla damla ( outworld yapacağım. ). Onun dışında diğer iki kolonimde yumurtalar çok gelişmedi ( aralarında 2 hafta var, hala ilk bulduğum Kraliçenin işçileri çıkmadı. ). Ayrıca 10 işçili koloniye muhabbet kuşu yeminden verdim, bir tane tohumu almışlar kraliçenin oraya. Protein ihtiyacı için ne verebilirim ( böcek vs dışında ).

Yardımlarınız için teşekkürler şimdiden, iyi forumlar.

Ekli dosyalar

• IMG_20200801_102244.jpg
    IMG_20200801_102244.jpg
    502.8 KB · Görüntüleme: 262

Benzer konular

Alperen03

Asker
29 Mar 2020
354
92
185
Ödüller
2
LV
1

İyi günler ,
Toplam dört adet kraliçe kolonim var. Bir tanesi 4 gün önce işçileri çıktı, şuan işçi sayısı 10. Diğer bir kolonimde de işçisi yeni çıktı. Şekerli sularını veriyorum her gün damla damla ( outworld yapacağım. ). Onun dışında diğer iki kolonimde yumurtalar çok gelişmedi ( aralarında 2 hafta var, hala ilk bulduğum Kraliçenin işçileri çıkmadı. ). Ayrıca 10 işçili koloniye muhabbet kuşu yeminden verdim, bir tane tohumu almışlar kraliçenin oraya. Protein ihtiyacı için ne verebilirim ( böcek vs dışında ).

Dostum outworld için çok erken haşlanmış yumurta akı verebilirsin veya sucuktan küçük bir parça

mert252

Media
2 Tem 2020
58
15
50
LV
0

Erken olmasının sebebi nedir peki ? veya haşlanmış ya da çiğ yumurta akı arasındaki fark nedir ?
Büyük ihtimalle işçi sayısı az diye söylemiş. Çiğ yumurta akı da sıvı olduğu için haşlanmış tercih ediliyor diye biliyorum. ( Hem daha kolay temizlik hem pratik hem de boğulma riski yok)

Thunder

Alate
Deneyimli Hobici
26 Tem 2020
408
223
225
Ödüller
6
LV
3

Galiba arkadaşın mesajında virgül olmadığı için outworld için haşlanmış yumurta erken diye anladım , sizin dediğinize göre de temizlik için haşlanmış yumurta verilmeli mantıken arkadaş da yumurta akı önermiş
Büyük ihtimalle işçi sayısı az diye söylemiş. Çiğ yumurta akı da sıvı olduğu için haşlanmış tercih ediliyor diye biliyorum. ( Hem daha kolay temizlik hem pratik hem de boğulma riski yok)

Thunder

Alate
Deneyimli Hobici
26 Tem 2020
408
223
225
Ödüller
6
LV
3

dostum işçi sayısı azken outworld yapmak işçileri strese sokar işçiler outworldü benimsemezler
Ben bu görüşe katılmıyorum sonuçta doğada ilk işçiler çıkınca besin ihtiyacı için yuvadan çıktıkları zaman kocaman bir açık dünyaları oluyor yuvalarını bulmak için ise salgıladıkları feromonları geri takip ediyorlar tek işçiye sahip kolonilerime outworld de yaptım her hangi bir stres durumu veya problem ile karşılaşmadım Sizin dediğiniz görüş yaşam alanları için kabul edilebilir küçük bir koloniye kocaman bir formicaryum gereksiz ve çöp alanına çevirebilirler.

ege kesilmez

Kraliçe
Yasaklanmış Üye
23 May 2020
913
286
275
LV
0

Ben bu görüşe katılmıyorum sonuçta doğada ilk işçiler çıkınca besin ihtiyacı için yuvadan çıktıkları zaman kocaman bir açık dünyaları oluyor yuvalarını bulmak için ise salgıladıkları feromonları geri takip ediyorlar tek işçiye sahip kolonilerime outworld de yaptım her hangi bir stres durumu veya problem ile karşılaşmadım Sizin dediğiniz görüş yaşam alanları için kabul edilebilir küçük bir koloniye kocaman bir formicaryum gereksiz ve çöp alanına çevirebilirler.
aynen

Alperen03

Asker
29 Mar 2020
354
92
185
Ödüller
2
LV
1

Dostum ben böyle bi durumla karşılaştım karıncalar dışarı çıkmadı ilk koydugum zaman çıktılar bir daha çıkmadılar dışarıya

Ömer say

Majör
6 Ağu 2020
134
23
75
LV
0

İyi günler ,

PROTEİN OLARAK BENDE TETRALARA ETÇİL BALUK YEMİ VE KURUTULMUŞ KARİDES VERİORUM SANIRIM YİYOLAR AMA İŞÇİ AZ OLUNCA ANLAYAMIYORUM

Derin Doruk

Yumurta
7 Mar 2022
6
1
15
LV
0

İyi günler ,

Yardımlarınız için teşekkürler şimdiden, iyi forumlar
Başlanmış yumurta beyazı ve başlanmış tavuk göğsü verebilirsin.Şekerde verebilirsin ama cinsine bağlı messorlar pek sevmez mesela.

Users who are viewing this thread

Üst Alt